niedziela, 28 kwietnia 2024r.

Przedturniejowe sparowanie

MKK Siedlce wygrał w meczu sparingowym z juniorami SKK 69:68.

W składzie siedlczanek zabrakło nie w pełni zdrowych Lidii Niedzielskiej i Magdy Bibrzyckiej. Pierwsza odsłona meczu zakończyła się zwycięstwem MKK 15:10. W drugiej kwarcie juniorzy SKK szybko doprowadzili do wyrównania, ale celne rzuty Marty Dobrowolskiej i Agaty Chaliburdy pozwoliły wrócić do przewagi wywalczonej w partii otwarcia.

Ostatnie dwie kwarty padły łupem SKK. W czwartej kwarcie MKK kontrolował grę i prowadził w końcowych minutach 69:63, jednak młodzi koszykarze zerwali się do pogoni. Ostatecznie pościg okazał się bezowocny, bo koszykarki z Siedlec nie zwariowały na finiszu rywalizacji, dowożąc zwycięstwo 69:68 do końca.

10.09.13, 16:15 – Siedlce (hala ARMS)
Sparing: MKK Siedlce – SKK Siedlce (juniorzy) 69:68 (15:10, 21:21, 16:17, 17:20)
MKK: Marta Dobrowolska 25, Katarzyna Salska 10, Agata Chaliburda 9, Agnieszka Krzywoń 9, Elżbieta Mukosiej 8, Marta Urbaniak 6, Dominika Prochenka 2, Dominika Paczkowska, Katarzyna Artych

W najbliższy weekend koszykarki z Siedlec wyjadą do Płocku, by wziąć udział w II Ogólnopolskim Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Płocka.

Pierwszy mecz MKK rozegra w sobotę o 14, a rywalem siedlczanek będzie II-ligowy Hutnik Warszawa. Wszystkie spotkania turniejowe zostaną rozegrane Zespole Szkół nr 1 w Płocku przy ul. F. Piaska 5.