niedziela, 3 marca 2024r.

Zawody sumo w Siedlcach

14 września siedleccy kibice będą mieli nie lada atrakcję. Do naszego miasta zjadą najlepsze zawodniczki i zawodnicy sumo z kraju oraz z zagranicy.

Wszystko za sprawą Poland Open 2013, czyli Międzynarodowych Mistrzostw Polski w tej nietypowej jak na nasz kraj dyscyplinie. Impreza ta odbędzie się w hali ARMS.

Zawody odbędą się w pięciu kategoriach wagowych kobiet i mężczyzn, w tym kategoria open. Wystartują medalistki i medaliści Mistrzostw Świata i Europy w tej dyscyplinie sportu. W Mistrzostwach wystartują reprezentacje: Egiptu, Wenezueli, Gruzji, Ukrainy, Estonii, Węgier, Niemiec i oczywiście Polski.

Przypomnijmy, że zawodniczki WLKS Siedlce mają już na koncie sukcesy w tej dyscyplinie. Pisaliśmy o tym tutaj. Na matach w Siedlcach naszych zawodniczek także nie zabraknie. Najwięcej działacze obiecują sobie po Sandrze Pachnik – ubiegłorocznej mistrzyni Europy, ale inne dziewczyny nie stoją na straconej pozycji.

Sponsorem głównym Mistrzostw jest LIR Sp. z 0.0. w Siedlcach. Organizatorem zawodów jest Wojewódzki Ludowy Klub Sportowy Siedlce i Polski Związek Sumo. Współorganizatorami są: Samorząd Województwa Mazowieckiego, Starostwo Powiatowe w Siedlcach, Urząd Miasta Siedlce.

Program zawodów:
14:00 – 16:00 – walki eliminacyjne w poszczególnych kategoriach
16:10 – 16:40 – otwarcie Mistrzostw
16:45- 18:00 – walki eliminacyjne kat. OPEN
18:10- 19:30 – półfinały i finały
19:45 – dekoracja zwycięzców

 

źródło: własne / WLKS; foto: Michał Michalski

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;