czwartek, 2 maja 2024r.

Skarceni w drugiej kwarcie

Nie udało się koszykarzom SKK sprawić niespodzianki i pokonać faworyta VIII Turnieju o Różę Kutna. W pierwszym meczu kutnieńskiego turnieju siedlczanie przegrali z gospodarzami.

Wysokej porażki doznali koszykarze SKK Siedlce w meczu otwierającym VIII Turniej o Różę Kutna. Gospodarze, bo to oni byli dziś rywalem SKK, sprawę załatwili w zasadzie do przerwy. Brzemienna w skutkach okazała się szczególnie druga kwarta . Kilka akcji siedlczan bez wykończenia, przy dobrej skuteczności AZS, wpłynęło na rezultat po 20 minutach rywalizacji. Na tablicy świetlnej widniało: 40:24. – Nie rzuciliśmy w kilku sytuacjach i zaczęła się niepotrzebna nerwówka. Za szybko chcieliśmy dogonić przeciwnika, pojawiły się straty, a gospodarze uczynili z nich korzyść – komentował po meczu trener Wiesław Głuszczak. Mimo ambitnej postawy jego podopiecznych po przerwie, nie udało się odwrócić losów spotkania. AZS okazał się wymagającym rywalem, miał równie wartościową ławkę, co pierwszą piątkę i wygrał zasłużenie.

W związku z porażką z AZS Kutno, SKK Siedlce zagra w dniu jutrzejszym o trzecie miejsce, a jego rywalem będzie któryś z zespół WKK Wrocław, który pokonał Stal Ostrów Wielkopolski 67:59. Mecz o godz. 15.00.

20.09.13, 17:00 – Kutno
I mecz turnieju: AZS Kutno – SKK Siedlce 80:67 (15:11, 25:13, 21:20, 19:23)