niedziela, 5 maja 2024r.

Cztery medale, WLKS trzeci w „generalce”

Myślibórz w dniach 28-29 września był areną rywalizacji sztangistów w Mistrzostwach Zrzeszenia LZS do 20 lat. Zawodnicy reprezentujący barwy WLKS stawali w tych zawodach na podium.

W Mistrzostwach wzięło udział łącznie 19 zawodniczek i 40 zawodników z 18 klubów. W tej grupie mieliśmy pięcioro sztangistów WLKS.

W rywalizacji kobiet na drugich miejscach zawody kończyły: Paulina Kuć w kat. 58 kg (113 kg; 50 + 63) i Karolina Cabaj w kat. 63 kg (144 kg; 65+79). Trzecia w kat. +75 kg była Żaneta Dymowska (105 kg 50 + 55).

Wśród mężczyzn kat 69 kg zdecydowanie wygrał Damian Śliwiński (248 kg; 110 + 138). W kat. +105 kg na czwartym miejscu rywalizację zakończył Dominik Przęczak (205 kg; 90+115).

WLKS Siedlce dzięki dobrej postawie w klasyfikacji klubowej zajął trzecie miejsce (37), za Talentem Wrocław (64) i Gryfem Bujny (58). W klasyfikacji wg punktacji Sinclair trzecie miejsca zajęli: Karolina Cabaj i Damian Śliwiński.