piątek, 3 maja 2024r.

Powrót na zwycięską ścieżkę

Pogoń Siedlce nie podłamała się zeszłotygodniową porażką z Arką i pokonała w Łodzi Budowlanych 26:5.

Rugbiści z Siedlec już w pierwszych minutach wyszli na prowadzenie po rzucie karnym wykonanym przez Tomasza Gasika. W 9 minucie Pogoniści zanotowali stratę w środku pola, która okazała się kosztowna w skutkach, gdyż Budowlani zdobyli przyłożenie. Przez kolejne pół godziny pierwszej odsłony meczu na boisku toczyła się wyrównana walka. Żadna ze stron nie potrafiła przechytrzyć defensywy rywala. Siedlczanie byli o włos od swojego pierwszego przyłożenia w końcówce pierwszej połowy, ale zabrakło szczęścia. Mimo braku przyłożenia po stronie Pogoni, to goście z Siedlec prowadzili do przerwy. Gasik wykorzystał karnego już po czasie gry w pierwszej połowie i dał swojemu zespołowi prowadzenie 6:5.

Drugie 40 minut przebiegło pod dyktando siedlczan. Początek drugiej połowy przyniósł Pogoni karnego z bardzo dogodnej pozycji, z którego wykorzystaniem nie miał problemów Gasik. Chwilę później Michał Wierzejski zaliczył przyłożenie, co pozwoliło na bezpieczne prowadzenie 14:5. W 53 minucie swoją potęgę pokazał siedlecki młyn, który zyskał 20 metrów w ofensywie na połowie Budowlanych. W 65 minucie drugie przyłożenie dla Pogoni zapisał Marek Mirosz. Rozbici fizycznie Budowlani stracili jeszcze 7 punktów. Najpierw przyłożył Norbert Kargol, a chwilę później podwyższył Gasik. Były to ostatnie punkty w pewnie wygranym 26:5 przez Pogoń spotkaniu.

Kolejny mecz siedleckiej Pogoni zostanie rozegrany w Siedlcach 20 października. Będzie to ostatnie domowe starcie rugbistów w tym roku, a rywalem będzie Ogniwo Sopot.

06.10.13, 15:00 – Łódź
Ekstraliga: Budowlani Łódź – Awenta MKS Pogoń Siedlce 5:26 (5:6)
Punkty: Łukasz Czarniak 5 (P) – Tomasz Gasik 11 (3 k, pd), Norbert Kargol 5 (P), Marek Mirosz 5 (P), Michał Wierzejski 5 (P)
Pogoń: 1. Sebastian Mróz (75, 18. Emil Purzycki), 2. Adrian Chróściel, 3. Michał Wierzejski (66, 17. Kamil Biernacki), 4. Paweł Antoszczuk, 5. Dawid Dybowski, 6. Grzegorz Muszyński, 7. Norbert Kargol, 8. Marek Mirosz, 9. Konrad Pietrzyk, 10. Tomasz Gasik, 11. Mateusz Lament, 12. Robert Pawelec, 13. Tomasz Gołąb, 14. Bartosz Nasiłowski (70, 21. Paweł Plichta), 15. Dawid Lorentowicz