niedziela, 28 kwietnia 2024r.

Zaczęły z wysokiego C (fotogaleria)

Koszykarki z Siedlec były zdecydowanie lepsze od pierwszego rywala w nowym sezonie, jakim był GTK Gdynia, i wygrały 74:51.

Już pierwsza kwarta pokazała, że prowadzone przez Katarzynę Dydek koszykarki z Gdyni nie mają co marzyć w Siedlcach o pozytywnym wyniku. Najsilniejsza piątka MKK na czele z Magdą Bibrzycką i Martą Urbaniak rozstrzelały rywalki. Wynik 22:4 po 10 minutach gry nie pozostawiał żadnych złudzeń.

W drugiej ćwiartce na parkiecie pojawiły się Agata Chaliburda, Agnieszka Krzywoń i Marta Dobrowolska. Ta ostatnia wzięła na siebie ciężar zdobywania punktów, co pozwoliło MKK zwiększyć przewagę. GTK zaczął punktować z dystansu, w czym szczególnie dobrze radziła sobie Justyna Grabowska. Do przerwy podopieczne Arkadiusza Mazurkiewicza i Todora Mollova prowadziły 44:22.

Kolejna kwarta znowu padła łupem siedlczanek, które swoim doświadczeniem i umiejętnościami poprawiały zarówno swoje indywidualne, jak i zespołowe osiągnięcia. W końcówce trzeciej odsłony meczu MKK się zaciął, ale kilkuminutową niemoc przełamała Bibrzycka.

Jedynie ostatnia odsłona meczu padła łupem przyjezdnych. Trzeba jednak zaznaczyć, że trenerzy dali odpocząć całej pierwszej piątce, a dali ogrywać się rezerwowym. GTK nie sprawił problemów MKK, ale trzeba docenić siłę siedlczanek, które grając w najsilniejszym składzie pokazywały momentami basket nieprzystający do I ligi.

Za tydzień siedlczanki zagrają w Gdańsku z AZS UG. Początek meczu w sobotę 12 października w samo południe.

06.10.13, 17:00 – Siedlce (hala ARMS)
I liga: MKK Siedlce – GTK Gdynia 74:51 (22:4, 22:18, 16:13, 14:16)
MKK: 7. Marta Dobrowolska 18, 10. Elżbieta Mukosiej 16, 9. Magda Bibrzycka 14, 12. Lidia Niedzielska 7, 15. Katarzyna Salska 7, 13. Agata Chaliburda 4, 25. Marta Urbaniak 4, 6. Katarzyna Artych 2, 24. Dominika Prochenka 2, 23. Agnieszka Krzywoń, 11. Dominika Paczkowska
GTK: 13. Justyna Grabowska 10, 44. Patrycja Szelągowska 10, 6. Aleksandra Jagodzińska 8, 21. Aleksandra Krzysztofik 7, 9. Kamila Podgórna 7, 10. Joanna Maryniewska 6, 20. Agata Stępień 3, 5. Marta Sokołowska, 14. Aleksandra Witkowska