Dwie młode sztangistki WLKS na podium

Historyczne zawody polskiej sztangi odbyły się w Małaszewiczach. W I Mistrzostwach Polski młodziczek i młodzików do lat 15 medale zdobywały także zawodniczki WLKS Siedlce.

W dniach 4-6 października 2013 w Małaszewiczach rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodzików do 15 lat. Były to zawody historyczne, bowiem w tej kategorii wiekowej odbyły się po raz pierwszy. W gronie blisko 200 zawodniczek i zawodników z całego kraju byli zawodnicy i zawodniczki WLKS Siedlce w liczbie 4 osób.

Złoto w kat. 53 kg wywalczyła Kinga Mróz. Zawodniczka siedleckiego WLKS wygrała zdecydowanie osiągając w dwuboju 130 kg (56+74) – 196,69. Drugą zawodniczkę Mróz wyprzedziła o 29 kg!

Trzecie miejsce i brązowy medal przypadł w udziale Martynie Klejdysz w kat. 63 kg. Do osiągnięcia tego sukcesu potrzeba było uzyskać 117 kg w dwuboju (51+66) – 158,12.

Czteroosobową stawkę reprezentantów WLKS startujących w Małaszewiczach uzupełniło dwóch chłopców.

Sebastian Protasiuk w kat. 62 kg uplasował się na odległym dwudziestym piątym miejscu – 85 kg (35+50) – 128,12 pkt., zaś Bartłomiej Bajora w kat. +85 kg był czternasty – 94 kg (40+54) – 99,65 pkt.

W klasyfikacji klubowej WLKS zajął 23 miejsce, a wynik Kingi Mróz dał jej trzecią pozycję w punktacji Sinclaira.

źródło: własne / Polska Sztanga; foto: lubiehrubie.pl