niedziela, 28 kwietnia 2024r.

Beniaminek nie straszny dla KPS (fotogaleria)

W drugiej kolejce sezonu KPS Siedlce Banki Spółdzielcze z Grupy BPS zdecydowanie wygrał pojedynek z AGH Kraków. Zwycięstwo to nawet przez chwilę nie było zagrożone, ponieważ najwyższe prowadzenie gości wynosiło tylko jeden punkt (!). Dzięki temu siedlecki zespół został liderem I ligi.

W wyjściowym składzie KPS nastąpiła jedna zmiana. Po dość długiej przerwie spowodowanej kontuzją pachwiny na rozegraniu pojawił się Piotr Milewski. Zastąpił on Tomasza Kowalskiego, który również nabawił się urazu. Na szczęście kontuzja Tomka (skręcenie stawu skokowego) jest mniej groźna i możliwe, że już za tydzień będzie on gotowy do gry.

Premierowa partia spotkania okazała się najbardziej wyrównana. Na pierwszą przerwę techniczną KPS schodził z dwupunktowym prowadzeniem. Później zaczął stopniowo zwiększać przewagę (16:12, 19:13), ale waleczni akademicy z Krakowa nie zamierzali odpuszczać (20:16, 21:18). Nasi zawodnicy nie pozwolili jednak wyrwać sobie zwycięstwa i wygrali seta do 22.

W drugiej partii podopieczni Sławomira Gerymskiego poszli za ciosem i prowadzili już 5:0. Duża to zasługa rewelacyjnej zagrywki Piotrka Milewskiego. Krakowianie bardzo szybko wyrównali (6:6), ale gdy po kilku akcjach w polu serwisowym pojawił się Mateusz Jasiński nie mieli już nic do powiedzenia (15:11). KPS rozegrał się na dobre, a punktowy atak zaliczył nawet nasz rozgrywający. Set 25:17 i już 2:0 w całym meczu.

Walka w trzeciej i jak się później okazało ostatniej odsłonie meczu toczyła się do stanu 15:13. Wtedy na zagrywkę wszedł Damian Schulz, a KPS zdobył 7 punktów z rzędu. Gra zrobiła się bardzo widowiskowa, pełna efektownych zagrań jak np. pojedynczy blok Radka Zbierskiego. Dodając do tego liczne obrony i skuteczne ataki nasza ekipa bez problemu pokonała krakowskiego beniaminka 25:15. Kolejne 3 punkty za pewne zwycięstwo pozwoliły KPS objąć fotel lidera I ligi. O pozostanie na nim dłużej siedlczanie powalczą już w najbliższą środę (16 października) w Nysie, a w następny weekend siatkarskie emocje ponownie zagoszczą na hali ARMS, gdy rywalem KPS będzie Avia Świdnik.

12.10.13, 18:00 – Siedlce (hala ARMS)
KPS Siedlce Banki Spółdzielcze z Grupy BPS – AGH 100RK AZS Kraków 3:0 (25:22, 25:17, 25:15)