niedziela, 28 kwietnia 2024r.

Nieskuteczny MKK wygrał w Gdańsku

MKK Siedlce zakończył swój pierwszy wyjazd w nowym sezonie odniesieniem pewnego zwycięstwa z AZS Uniwersytet Gdański.

Koszykarki z Siedlec dobrze weszły w mecz, prowadząc już po kilku pierwszych minutach gry 7:0. Celne rzuty Magdy Bibrzyckiej i Marty Urbaniak wymusiły na gospodarzach decyzję o przerwie na żądanie. Pauza nie wybiła z uderzenia MKK, który wyszedł na prowadzenie 13:0. Po kolejnych punktach Urbaniak seria bez strat własnych powiększyła się do 18 punktów z rzędu. Chwilę później akademiczki zapisały pierwsze zdobycze na swoim koncie, dokonała tego Karolina Formella, wykorzystując dwa rzuty osobiste. W końcówce pierwszej kwarty zakończonej prowadzeniem przyjezdnych 20:4 spadła skuteczność rzutów z gry zespołu z Siedlce.

Punkty Agaty Chaliburdy z początkowych minut drugiej kwarty zostały przedzielone „dwójką” Marty Jachowskiej. Godny podkreślenia jest fakt, że były to pierwsze oczka uzyskane przez AZS UG z gry! W drugiej odsłonie na parkiecie toczyła się bardziej wyrównana walka, choć wciąż przy przewadze MKK. Z jednej strony akademiczki odżyły po przełamaniu niemocy rzutów z gry, z drugiej koszykarki z Siedlec momentami były na bakier ze skutecznością. Na przerwę podopieczne Arkadiusza Mazurkiewicza i Todora Mollova schodziły przy prowadzeniu 36:13.

Trzecia kwarta nie zaczęła się dobrze dla MKK, jednak potem było gorzej. W grze klubu z Siedlce można było przyczepić się do nieskuteczności pod koszem i kilku błędów własnych. Na lekki przestój próbowały zareagować najskuteczniejsze w szeregach gości Bibrzycka i Urbaniak, ale niespecjalnie sobie z tym poradziły. Przedostatnia ćwiartka jako jedyna w całym meczu padła łupem gospodyń.

Przed ostatnią częścią meczu MKK prowadził 48:26. Wynik bezpieczny, ale gra I-ligowca z Siedlec nie mogła zadowalać. Po celnej trójce Formelli gdańszczanki przegrywały już tylko 35:51. Pięć punktów (2+3) Elżbiety Mukosiej pozwoliło MKK momentalnie odzyskać 20-punktową przewagę. Siedlczanki spokojnie dowiozły zwycięstwo do końcowej syreny.

MKK pokonując kolejnego rywala z Trójmiasta zanotował premierowe wyjazdowe zwycięstwo w sezonie. We wtorek (15 października) siedlczanki zagrają na własnej hali z Batonem Basket 25 Bydgoszcz.

12.10.13, 12:00 – Gdańsk
I liga: AZS Uniwersytet Gdański – MKK Siedlce 39:64 (4:20, 9:16, 13:12, 13:16)
AZS UG: 6. Karolina Formella 12, 13. Agnieszka Przybytek 9, 15. Aleksandra Lampart 6, 8. Marta Jachowska 4, 11. Justyna Wróbel 4, 5. Marta Cieślicka 2, 7. Monika Bogucka, 12. Patrycja Szydłowska, 4. Anna Ussorowska
MKK: 25. Marta Urbaniak 14, 9. Magda Bibrzycka 12. 10. Elżbieta Mukosiej 11, 7. Marta Dobrowolska 10, 13. Agata Chaliburda 8, 12. Lidia Niedzielska 5, 23. Agnieszka Krzywoń 2, 15. Katarzyna Salska 2, 11. Dominika Paczkowska, 24. Dominika Prochenka