niedziela, 28 kwietnia 2024r.

Pokonali niepokonanych (fotogaleria)

Rezerwy Pogoni Siedlce wygrały w meczu na szczycie z Ożarowianką Ożarów Mazowiecki 4:1.

Spotkanie zostało rozegrane na głównej płycie stadionu ROSRRiT. Ożarowianka była zespołem, który ostatnio swój mecz przegrał 22 października 2011 roku! W 4 minucie Cezary Demianiuk będąc w dogodnej sytuacji uderzył lewą nogą obok bramki. Chwilę później Łukasz Wójcik próbował strzelać z dystansu, jednak to uderzenie także było niecelne. W 14 minucie po złej pułapce ofsajdowej siedlczan Bartosz Kwiatkowski znalazł się w sytuacji sam na sam z Karolem Budzikurem, ale strzelił wprost w golkipera. Kilkadziesiąt sekund później Demianiuk zagrał po ziemi w pole karne do Bartosza Kaszubowskiego, a młody napastnik z 11 metrów uderzył obok bramki. W 19 minucie podopieczni Krzysztofa Pawlusiewicza wyszli na prowadzenie. Wiktor Lach przejął futbolówkę zagraną z autu i zdobył gola po pięknym strzale sprzed „16”. Cztery minuty później Sylwester Buga zagrał do Kaszubowskiego, a ten popychany przez obrońcę zdołał wpakować piłkę do bramki. W pierwszej połowie dobre sytuacje strzeleckie mieli: w Pogoni Tomasz Grochowski oraz w Ożarowiance Maciej Soroka i Kamil Melich.

Drugą odsłonę dobrze rozpoczęli przyjezdni. W 47 minucie bramkarz Pogoni z problemami obroń rzut wolny wykonywany przez piłkarza z Ożarowa Mazowieckiego. Chwilę później Robert Kwiatkowski zacentrował w pole karne, Demianiuk minął się z piłką, a zamykający akcję Piotr Krawczyk uderzył niecelnie. W 53 minucie Michał Kitiliński po dośrodkowaniu Grochowskiego z bliska nie trafił głową w światło bramki. Dwanaście minut później Kwiatkowki dograł futbolówkę w szesnastkę, a tam niepilnowany Krawczyk bez problemów podwyższył prowadzenie. Dziewięć minut przed końcem meczu siedlczanie zdobyli czwartego i jak się później okazało ostatniego gola. Wymiana podań dwójki Lach – Kamil Dmowski i ten drugi z około 7 metrów uderzył w krótki róg. W 84 minucie przyjezdni strzelili honorową bramkę, a jej autorem był Paweł Milankiewicz, który przejął za lekkie podanie Bugi i w sytuacji „oko w oko” z Budzikurem podciął piłkę nad nim.

Następne spotkanie Pogoń II Siedlce rozegra w sobotę 19 października o godzinie 14 w Warszawie z tamtejszym Drukarzem.

13.10.13, 11:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

IV liga: Pogoń II Siedlce – Ożarowianka Ożarów Mazowiecki 4:1 (2:0) Widzów: 150

Bramki: Wiktor Lach 19, Bartosz Kaszubowski 23, Piotr Krawczyk 65, Kamil Dmowski 81 – Paweł Milankiewicz 84

Pogoń II: 12. Karol Budzikur – 8. Robert Kwiatkowski, 3. Mateusz Steć, 16. Łukasz Wójcik, 7. Tomasz Grochowski (80, 19. Daniel Miler) – 5. Hubert Tomalski (46, 11. Michał Kitliński), 9. Wiktor Lach, 10. Sylwester Buga, 21. Cezary Demianiuk – 17. Piotr Krawczyk (69, 20. Kamil Dmowski), 13. Bartosz Kaszubowski (76, 4. Aron Majczyna)

Ożarowianka: 1. Michał Kłusek – 20. Dariusz Kosiński (46, 23. Paweł Milankiewicz), 6. Michał Ignaciuk, 2. Krzysztofa Kalabarczyk, 77. Damian Borowiec – 10. Łukasz Jasiński (54, 16. Dominik Midak), 14. Rafał Kalabarczyk, 21. Maciej Soroka, 15. Bartosz Kwiatkowski, 11. Paweł Jabłoński (46, 28. Bartłomiej Pomarański) – 9. Kamil Melich (46, 79. Michał Ocipka)

Sędzia: Kamil Winiarski (Radom)