niedziela, 28 kwietnia 2024r.

Twardsi niż Stal w Nysie

Pierwszy wyjazdowy mecz i kolejne zwycięstwo KPS Siedlce Banki Spółdzielcze. Mimo długiej podróży do Nysy forma naszych zawodników nigdzie po drodze nie uciekła. Dzięki zwycięstwu 3:1 siedlecka drużyna jest jedyną z kompletem punktów po trzech kolejkach i pewnie przewodzi w tabeli I ligi.

Premierowy set rozpoczął się od walki punkt za punkt. Po pierwszej przerwie technicznej inicjatywę zaczęli przejmować gospodarze. W końcówce Stal miała nawet 6 „oczek” przewagi (23:17), ale skuteczna zagrywka Damiana Schulza o mały włos nie doprowadziłaby do remisu. Ostatecznie set dla Nysy 25:23.

W drugiej partii nasi zawodnicy kontynuowali dobrą grę z końcówki pierwszej. Świetną zagrywką odrzucili przeciwników od siatki, popełniali mało błędów i swobodnie wygrali do 19.

Początek trzeciego seta to ciąg dalszy koncertu w wykonaniu KPS (9:3). Gospodarze jednak nie mieli zamiaru się poddawać i bardzo zmobilizowani walczyli w każdej akcji. Doprowadziło to do wyrównanej końcówki i gry na przewagi. Ponownie bardzo dobrego seta rozegrał nasz atakujący Damian Schulz, co przyczyniło się do wygranej 28:26.

Czwartą partię lepiej rozpoczęła Stal (12:6), ale siedlecki blok nie pozwolił na utrzymanie takiego prowadzenia i szybko zrobiło się po 15. W dalszej części KPS utrzymywał małą przewagę i z taką też zakończył mecz (25:23).

16.10.13, 18:00 – Nysa
I liga: AZS PWSZ Stal Nysa – KPS Siedlce Banki Spółdzielcze z Grupy BPS 1:3 (25:23, 19:25, 26:28, 23:25)