niedziela, 3 marca 2024r.

„Zwycięstwa pewne jak w banku” (fotogaleria)

18 października w sali plenarnej Urzędu Miasta Siedlce odbyła się oficjalna prezentacja pierwszoligowego zespołu KPS oraz wielopodmiotowego sponsora tytularnego drużyny, czyli Banków Spółdzielczych z Grupy BPS.

Na spotkaniu były obecne władze miasta Siedlce z prezydentem Wojciechem Kudelskim na czele, reprezentanci Banków Spółdzielczych wraz z Dyrektor Departamentu Komunikacji BPS Urszulą Różalską, pozostali sponsorzy Klubu Przyjaciół Siatkówki oraz prezes KPS Marian Burzec, trenerzy, zawodnicy i inne osoby związane z siedleckim klubem.

Konferencja rozpoczęła się od wystąpienia prezesa Burzca, który przedstawił wszystkich sponsorów KPS ze szczególnym wskazaniem nowego sponsora tytularnego. Umowa została podpisana na jeden sezon rozgrywkowy, ale strony nie wykluczają dalszej współpracy. Dyrektor Różalska zauważyła, że: „działania reklamowe nie muszą być traktowane tylko w kategorii czystego biznesu, ale też przyjemności i rozwijania możliwości sportowych naszego społeczeństwa.”

PA183500

Podczas prezentacji zawodników trener Sławomir Gerymski pochwalił władze Siedlec za rozwój sportu w naszym mieście: „Dla mnie i moich ośmiu zawodników jest to pierwszy rok w Siedlcach. Chciałbym pogratulować panu prezydentowi za to jak miasto pomaga sportowi. Są Orliki, jest zalew, gdzie jest dobre miejsce dla amatorskiego uprawiania sportu. Bardzo mało w Polsce takich miejsc, więc widać, że mamy dobrego gospodarza.”

KPS to nie tylko seniorska drużyna występująca w I lidze, ale również wiele grup młodzieżowych. Na ten temat wypowiedział się drugi trener Maciej Nowak: „Motorem napędowym w naszym klubie jest pierwszy zespół, który jest wzorem dla dzieci i młodzieży. Zgłasza się ich coraz więcej, w tej chwili mamy około 150 dzieci w różnych kategoriach wiekowych, szkoli ich 9 trenerów. Co prawda na efekty będziemy musieli jeszcze trochę poczekać, bo taki system wprowadziliśmy dopiero 3 lata temu, ale pierwsze oznaki dobrej pracy już widać. Ostatnio do reprezentacji Polski kadetów został powołany nasz zawodnik Bartek Jakimowicz, co jest na pewno sukcesem naszego klubu.”

Aktywnie kibicującym sympatykiem siatkówki okazał się sam prezydent Wojciech Kudelski: „Na ostatnim meczu miałem przyjemność podziwiać wasz talent […] Życzę dobrego pobytu w Siedlcach i jak najlepszych wyników. Jesteście dobrym przykładem dla naszej siedleckiej młodzieży, która na pewno patrząc na waszą grę, zamiast siedzieć przed komputerem, będzie się garnęła do sportu. I oto w tym wszystkim chodzi.”

 

źródło: własne; foto: Maciej Sztajnert (2)

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;