piątek, 1 marca 2024r.

Ciężki bój z Gwardią

W przerwie pomiędzy ligowymi meczami KPS Siedlce Banki Spółdzielcze rozegrał swój pierwszy mecz w Pucharze Polski. Dopiero po pięciosetowej walce siedlecka drużyna uporała się na wyjeździe z II-ligową Gwardią Wrocław.

KPS Siedlce Banki Spółdzielcze, jak wszystkie drużyny I-ligowe (wyjątek Krispol Września), rozpoczął grę w Pucharze Polski od III rundy. Pierwszym rywalem lidera I ligi był lider II ligi grupy 2 Gwardia Wrocław. Zdecydowanym faworytem tego pojedynku miała być nasza drużyna, ale póki piłka w grze nic nie jest pewne. Początek meczu to rozpoznawanie przeciwnika, ponieważ obie drużyny mało się znały. Na atak przyszła pora po pierwszej przerwie technicznej (8:7). Niestety to wrocławianie szybko odskoczyli na kilka punktów (16:11) i już nie dali wydrzeć sobie zwycięstwa w tej partii (25:21).

Drugi set rozpoczął się również od mocnego uderzenia Gwardii (4:0), jednak KPS dość szybko wyrównał (11:11). Wydawało się, że siedlczanie pójdą za ciosem, ale rywal nie miał zamiaru odpuszczać i w końcówce ponownie okazał się lepszy (25:20). Sensacja wisiała w powietrzu zwłaszcza, że kolejna partia znowu rozpoczęła się od czteropunktowego prowadzenia gospodarzy. Taki obrót spraw wreszcie przebudził naszych zawodników. Od stanu 8:4 dla Gwardii to KPS przejął kontrolę nad setem i powoli wracał do swojego rytmu gry (16:12 dla KPS). W rezultacie wygrał trzecią partię do 21. Czwarta odsłona meczu miała podobny przebieg do poprzedniej. Dobry początek Gwardii (8:6), a następnie przejęcie kontroli przez KPS (18:14). Siedlecki zespół wreszcie pokazał to na co go stać i pewnie zwyciężył 25:17. Zatem o awansie do kolejnej rundy Pucharu Polski miał decydować tie-break.

Przegrana dwóch partii nie odebrała ochoty do gry walecznym wrocławianom. Mimo, że piąty set lepiej zaczęli rozpędzeni goście (9:4 dla KPS), to gospodarze doprowadzili do remisu po 11. Na szczęście w końcówce więcej „zimnej krwi” zachowali siedlczanie i wygrali 15:13. Kolejny pucharowy mecz KPS zagra we własnej hali. W IV rundzie 20 listopada zmierzy się z ligowym rywalem Pekpolem Ostrołęka.

24.10.13, 19:00 – Wrocław
Puchar Polski: KS Gwardia Wrocław – KPS Siedlce Banki Spółdzielcze z Grupy BPS 2:3 (25:21, 25:20, 21:25; 17:25; 13:15)
KPS:
2. Paweł Rejowski, 5. Piotr Milewski, 6. Mariusz Pruski, 9. Arkadiusz Żakieta, 11. Mateusz Przybyła, 15. Karol Rawiak  i 18. Damian Sobczak (libero) oraz 1. Tomasz Kowalski, 7. Damian Schulz, 14. Radosław Zbierski, 16. Tomasz Stańczuk, 17. Mateusz Jasiński

Pozostałe wyniki III rundy:
AGH Kraków – Cuprum Lubin 0:3
Victoria Wałbrzych – Stal Nysa 1:3
Avia Świdnik – MKS Będzin 1:3
Krispol Września – Ślepsk Suwałki 3:0
Camper Wyszków – wolny los
SMS II Spała – Kęczanin Kęty 3:0
TKS Tychy – Pekpol Ostrołęka 1:3

 

źródło: własne / KPS Siedlce; foto: Maciej Sztajnert

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;