piątek, 1 marca 2024r.

Droga do finału

Piłkarze Pogoni II Siedlce już w najbliższą środę 30 października zmierzą się w finale okręgowego Pucharu Polski z Czarnymi Węgrów.

Spotkanie zostanie rozegrane w Siedlcach na bocznym boisku stadionu ROSSRiT, a gospodarzem meczu będą Czarni Węgrów. Arbitrem głównym, który został wyznaczony do prowadzenia tych zawodów został Arkadiusz Pazdyka.

Pogoń II Siedlce:

Siedlczanie jako IV-ligowiec do pucharu przystąpili od II rundy. Podopieczni Krzysztofa Pawlusiewicza w 3 meczach zdobyli 19 bramek, a stracili tylko dwie. W ekipie Pogoni zabraknie kontuzjowanego Michała Kitlińskiego oraz najprawdopodobniej Piotra Krawczyka, który w ostatnim meczu ligowym jeszcze w pierwszej połowie musiał upuścić plac gry z powodu urazu.

Czarni Węgrów:

Czarni obecnie występują w IV lidze i także przystąpili do rozgrywek pucharowych od drugiego etapu. Piłkarze Roberta Parzonki w lidze po piętnastu meczach zajmują 15 miejsce. W pucharze Czarni w trzech spotkaniach rywalom strzelili 15 bramek i tylko dwa razy golkiper z Węgrowa musiał wyjmować piłkę z siatki. W środowym meczu na pewno nie zagrają: Paweł Żurawiński (czeka na operację kolana) oraz Marcin Gryglas, który w ostatnim meczu ligowym złamał kość śródręcza. Rywale Pogoni II Siedlce mają problemy kadrowe. Trener Parzonka na spotkanie z Naprzodem Skórzec miał do dyspozycji tylko 13 zdrowych piłkarzy.

Walka o koronę króla strzelców:

Najlepszymi strzelcami okręgowego Pucharu Polski są obecnie: Bartosz Kaszubowski (Pogoń II Siedlce) oraz Rafał Komosa (Czarni Węgrów). Ci dwaj piłkarze w tych rozgrywkach zdobyli po siedem bramek. Jeżeli któryś z zawodników zdobędzie o bramkę więcej od rywala będzie mógł się cieszyć z korony króla strzelców oraz możliwe, że ze zdobycia pucharu z swoim klubem. O wynikach tego spotkania dowiemy się już w środę. Początek meczu zaplanowano na godzinę 18:30.

 

II runda:

MKS Małkinia (Małkinia Górna) – Pogoń II Siedlce 0:10
Sęp Żelechów – Czarni Węgrów 0:7

1/4 finału:

Victoria Kałuszyn – Pogoń II Siedlce 1:4
Fenix Siennica – Czarni Węgrów 1:4

1/2 finału:

ŁKS Łochów – Pogoń II Siedlce 1:5
Zryw Sobolew – Czarni Węgrów 1:4

 

Zdobywcy Pucharu Polski w ubiegłych latach:

2012/13 – Naprzód Skórzec
2011/12 – Zryw Sobolew
2010/11 – Naprzód Skórzec
2009/10 – Podlasie Sokołów Podlaski
2008/09 – Podlasie II Sokołów Podlaski i Sęp Żelechów

 

źródło: własne; foto: Maciej Sztajnert

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;