poniedziałek, 29 kwietnia 2024r.

Dominatorki z Siedlec

MKK niszczy niczym taran kolejne przeszkody. W Płocku siedlczanki nie miały litości dla MON-POL.

MKK już w pierwszej kwarcie pokazał, że do spotkania z płocczankami przystąpił w pełni skoncentrowany. Serię punktową siedlczanek przedzieliła jedynie trójka Justyny Pytlarczyk. Przy stanie 12:3 dla podopiecznych duetu trenerskiego Arkadiusz MazurkiewiczTodor Mollov o czas poprosił trener MON-POL. Pauza w grze okazała się odwlekaniem nieuniknionego, bowiem ta odsłona spotkania zakończyła się wynikiem 24:5. Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się zdobywczyni 11 punktów – Elżbieta Mukosiej.

W drugiej kwarcie siedlczanki punktowały rywalki. MKK z zimną krwią wykorzystywał pomyłki gospodyń, do tego grał bardzo skutecznie w defensywie. Po celnych rzutach Marty Urbaniak team z Siedlec wyszedł na prowadzenie 41:15. Na koniec pierwszej połowy dominacja MKK była jeszcze bardziej wyraźna, gdyż siedlczanki osiągnęły 30-punktową przewagę (48:18).

Po przerwie Urbaniak „przywitała” rywalki celną trójką. W barwach klubu z Płocka punktowała była zawodniczka MKK Sylwia Janas, ale zbyt mało, aby wprowadzić choć cień niepewności w zwarte siedleckie szeregi. Szansę ogrania się otrzymały zawodniczki spoza pierwszej piątki, co nie wpłynęło na poziom gry lidera I ligi. Przed ostatnią kwartą przewaga MKK urosła do stanu 74:34.

W ostatniej odsłonie meczu poza rekonwalescentką Lidią Kopczyk na parkiecie zaprezentowały się wszystkie koszykarki MKK. Sześć z nich zakończyło mecz z dwucyfrową zdobyczą punktową. Ostatecznie siedlczanki wygrały 99:45. Niezagrożony ani przez moment triumf jest dobrym prognostykiem przed zbliżającymi się wielkimi krokami starciami z AZS UMCS Lublin.

03.11.13, 17:00 – Płock
I liga: MON-POL Płock – MKK Siedlce 45:99 (5:24, 13:24, 16:26, 11:25)
MON-POL: 13. Justyna Pytlarczyk 14, 6. Sylwia Janas 13, 21. Dagmara Moszak 7, 14. Karolina Sikorska 5, 16. Marlena Blicharz 4, 8. Paulina Kutycka 2, 10. Aleksandra Gruchot, 4. Patrycja Iwan, 23. Ilona Jasnowska, 11. Agata Ostrowska, 19. Anita Trzeciak, 9. Karolina Wilamowska
MKK: 21. Elżbieta Mukosiej 19, 25. Marta Urbaniak 17, 10. Magda Bibrzycka 15, 9. Katarzyna Salska 13, 7. Marta Dobrowolska 10, 11. Agnieszka Krzywoń 10, 13. Agata Chaliburda 6, 24. Dominika Prochenka 5, 6. Dominika Paczkowska 4