sobota, 4 maja 2024r.

Rosa utarła nosa

Pierwszej porażki w sezonie doznali koszykarze SKK Siedlce. W Radomiu ulegli rezerwom Rosy 60:79. W meczu kontuzji doznał Dawid Neumann.

Rosa II Radom to kolejny wymagający przeciwnik, po Księżaku Łowicz i Turze Bielsk Podlaski, z jakim przyszło się zmierzyć drużynie z Siedlec. Rezerwy ekstraklasowej ekipy mają aspiracje by uzyskać prolongatę do I ligi. Dotychczas radomianie wygrywali z teoretycznie słabszymi rywalami (z Pułaskim Warka i AZS AWF Kraków), ale za to przegrali (minimalnie) dwa istotne spotkania (z UMKS Kielce i Księżakiem Łowicz). Hipotetyczna wygrana z SKK pozwalałaby Rosie nie stracić kontaktu z czołówką. A jak było?

Początek pojedynku wyraźnie nerwowy. Wszystko za sprawą dużej liczby strat piłki i innych błędów. Szybciej emocje opanowali koszykarze siedleckiego klubu. Od stanu 8:6 lepiej wyregulowali celowniki, dzięki czemu po chwili na tablicy widniał rezultat 21:8 dla SKK. Mobilizacja w szeregach gospodarzy pozwoliła na odrobienie części strat. Po premierowej odsłonie Rosa II przegrywała 14:21.

Gospodarze po krótkiej przerwie kontynuowali dobrą passę. Na tyle, by zdobyć 9 punktów pod rząd i wyjść na prowadzenie 23:21. Kolejne minuty nie były zbyt kolorowe dla naszego zespołu. Na parkiet z racji kontuzji nie wrócił już Dawid Neumann. Radomianie czując wiatr w plecy, nakręcali się jeszcze bardziej, co gorsza powiększając przewagę. Na dodatek trafiali za 3 (trzy „trójki” w tej kwarcie). Ponadto prezentowali wysoką skuteczność i wygrywali walkę pod swoją tablicą. Trener Wiesław Głuszczak dokonał kilku zmian, ale nadal to miejscowi prowadzili grę. O kiepskiej postawie siedlczan w tej kwarcie niech świadczy jej wynik 9:27. Rosa na półmetku rywalizacji wygrywała 41:30.

Po zmianie stron, nie nastąpiła jakaś radykalna zmiana w postawie SKK. Dalej gra nie wyglądała tak jak należy. Na pewno na zespole odbiła się kontuzja Dawida. Na „jedynce” grali na przemian Mateusz Bal z Rafałem Sobiło. Rywal widząc taką sytuację, sukcesywnie powiększał przewagę. Rafał Sobiło dwukrotnie trafiając za 3 dawał sygnał kolegom, by ruszyli do ataku, ale to było za mało. W radomskiej drużynie punktowali za to Damian Jeszke i Jakub Schenk. Na ostatnią przerwę w tym meczu koszykarze z naszego miasta schodzili przy wyniku 57:42 dla gospodarzy.

W czwartej kwarcie trzęsienia ziemi (czyt. odwrócenia losów meczu) nie było. Miejscowi gracze kontrolowali przebieg wydarzeń. Wprawdzie jeszcze w połowie tej części gry, Łukasz Ratajczak swoimi rzutami budził nadzieję, bo tak jak wiemy ta umiera ostatnia, ale zmniejszenie dystansu do 6 punktów (66:60), to był kres możliwości. O pracy sędziów też możnaby napisać ciekawy rozdział. Rosa wygrała to spotkanie 79:60. Na pewno na końcowy wynik miało wpływ pojawienie się w składzie Rosy trzech graczy z ekstraklasowego składu (Damian Jeszke, Jakub Schenk i Łukasz Sobuta), którzy patrząc na statystyki zrobili swoje. Swoje zrobiła też absencja w drużynie SKK od drugiej kwarty Dawida Neumanna.

Najbliższy mecz koszykarze SKK Siedlce zagrają we wtorek. Będzie to spotkanie Pucharu Polski PZKosz z I-ligowym Startem Lublin. Kolejny mecz ligowy odbędzie się w sobotę. Rywalem będzie silny MKS Skierniewice, który w tej kolejce pokonał faworyzowanego Księżaka Łowicz.

03.11.13, 17:00 – Radom

II liga: Rosa II Radom – SKK Siedlce 79:60 (14:21, 27:9, 16:12, 22:18)

Rosa II: 25. Robert Cetnar 16, 12. Damian Jeszke 13, 24. Jakub Schenk 13, 4. Jakub Stanios 10, 6. Łukasz Sobuta 10, 13. Kamil Michalski 5, 10. Filip Zegzuła 4, 21. Mikołaj Stopierzyński 4, 9. Maciej Parszewski 2, 14. Piotr Kuczyński 2, 7. Mateusz Gos

SKK: 19. Rafał Sobiło 17 (3×3), 7. Łukasz Ratajczak 13, 21. Marcin Nędzi 7, 6. Karol Dębski 6, 18. Dawid Neumann 6, 5. Kamil Sulima 3 (1×3), 12. Mateusz Bal 3 (1×3), 16. Tomasz Gałan 2, 14. Aaron Weres, 15. Wojciech Osiński