poniedziałek, 29 kwietnia 2024r.

Akademiczki drugi raz ograne (fotogaleria)

W II rundzie Pucharu Polski MKK Siedlce wygrał 55:54 z AZS UMCS Lublin.

Akademiczki zaczęły mecz od trójki Katarzyny Furdak. MKK szybko doprowadził do remisu 6:6. Spotkanie w pierwszej kwarcie nie było zbyt porywające.  W grze obu zespołów było sporo niedokładności i nieudanych zagrań. AZS UMCS dobrze czuł się w rzutach zza linii 6,75 metra i wysforował się na prowadzenie 16:11. W drugiej kwarcie skuteczność siedlczanek nie była zbyt wysoka, ale po dwójce Dominiki Prochenki na tablicy pojawił się wynik 16:16. Podopieczne Arkadiusza Mazurkiewicza i Todora Mollova mimo rotacji w składzie prezentowały się dobrze w obronie i wyszły na prowadzenie 26:21. Pierwsza połowa zakończyła się trzypunktową przewagą MKK (30:27).

Po przerwie AZS UMCS ruszył od odrabiania strat i doprowadził do remisu 34:34. Cztery punkty Furdak z rzędu przeważyły wynik na korzyść przyjezdnych. Kilkupunktowa różnica na korzyść akademiczek utrzymała się do końca trzeciej kwarty. Przed ostatnią odsłoną meczu lublinianki prowadziły 43:39. Skuteczna Marta Dobrowolska przechyliła szalę na korzyść MKK (49:48). Trenerzy w decydujących momentach spotkania szachowali się czasami. Lepsi w tej taktycznej batalii okazali się trenerzy klubu z Siedlec. MKK wygrał 55:54 i 27 listopada w III rundzie PP zagra w Łodzi z ŁKS.

18.11.13, 18:00 – Siedlce (hala ARMS)
Puchar Polski: MKK Siedlce – AZS UMCS Lublin 55:54 (11:16, 19:11, 9:16, 16:11)
MKK: 7. Marta Dobrowolska 17, 10. Magda Bibrzycka 14, 9. Katarzyna Salska 8, 13. Agata Chaliburda 6, 11. Agnieszka Krzywoń 4, 21. Elżbieta Mukosiej 4, 24. Dominika Prochenka 2, 6. Dominika Paczkowska, 25. Marta Urbaniak
AZS UMCS: 7. Katarzyna Furdak 15, 9. Grażyna Witkoś 11, 17. Magda Kaczmarska 10, 21. Paulina Antczak 9, 14. Karolina Łodygowska 4, 5. Kaja Grygiel 3, 13. Agata Smoleń 2, 19. Dominika Poleszak, 11. Monika Skrzecz