piątek, 14 czerwca 2024r.

W biegach zima się zaczyna

Za oknem robi się coraz chłodniej a to oznacza tylko jedno – początek sezonu w sportach zimowych. Narciarze UKS Rawy Siedlce mają za sobą pierwsze zgrupowanie na śniegu w austriackim Ramsau. Natomiast Maciej Staręga wystartował w inaugurujących sezon 2013/2014 zawodach FIS w fiński Muonio.

Trzydniowe zmagania w Finlandii obejmowały sprint techniką klasyczną, bieg na 10 km również klasykiem oraz bieg na 15 km stylem dowolnym. Maciej Staręga najlepszy rezultat osiągnął oczywiście w zawodach sprinterskich. W kwalifikacjach uzyskał 20 czas wśród 255 startujących zawodników. W ćwierćfinale przybiegł natomiast na 5 miejscu, które ostatecznie dało mu 21 lokatę. Wśród reprezentantów Polski lepszy tego dnia był Maciej Kreczmer. 18 zawodnik kwalifikacji również odpadł w ćwierćfinale, ale w ogólnej klasyfikacji uplasował się na 14 miejscu.

W sobotę odbył się bieg na dystansie 10 km. Tym razem siedlczanin ukończył rywalizację na 42 pozycji, będąc najlepszym z reprezentantów Polski. Staręga stracił 1:16,8 do zwycięzcy Alexeya Poltoranina. Kazach, który jest specjalistą od klasyka zwyciężył też w Muonio dzień wcześniej. Maciej nie wystartował w niedzielnym biegu na 15 km popularną „łyżwą”, a oto co napisał po ukończeniu zawodów: – Jesteśmy po dwóch biegach w fińskim Muonio […] widać progres, a po to i nad tym pracowaliśmy. Myślę, że zaprezentowałem poziom jakiego ode mnie oczekiwano. Wiadomo jednak, że to dopiero początek sezonu, w którym bywa różnie, więc do swoich wyników podchodzę na spokojnie. Staram się po prostu być skupionym na każdym starcie i walczyć jak najlepiej.

 

źródło: własne / skipol.pl; foto: UKS Rawa Siedlce

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;