sobota, 4 maja 2024r.

Wynik gorszy niż gra (fotogaleria)

W trzeciej rundzie IBC obyło się bez niespodzianki. Faworyzowany Polfarmex pokonał ambitnie walczącą drużynę z Siedlec.

Mimo iż drużyna z Siedlec w obecnym sezonie występuje tylko w drugiej lidze, to jako zespół podopieczni Wiesława Głuszczaka prezentują się zdecydowanie lepiej niż w ubiegłych rozgrywkach. Potwierdziło się to również w pierwszej połowie pucharowej potyczki. Gospodarze niczym nie ustępowali wyżej notowanej drużynie z Kutna. – Źle rozpoczęliśmy mecz w obronie. Nie byliśmy dobrze skoncentrowani i o to mam do chłopaków pretensje. Powinniśmy zagrać o wiele mocniej w obronie i pozwolić sobie rzucić około 50 punktów w całym meczu – tłumaczył po meczu opiekun gości Jarosław Krysiewicz.

W drużynie z Kutna świetnie prezentował się Wojciech Glabas, który nękał miejscowych rzutami za linii 6,75m. W szeregach gospodarzy natomiast na wyróżnienie z pewnością zasługuje Karol Dębski, który od początku sezonu znajduje się w bardzo dobre formie. Byłego zawodnika Stali Ostrów Wielkopolski dzielnie wspierał Rafał Sobiło, który bez kompleksów zdobywał kolejne punkty. Do przerwy faworyzowani goście prowadzili tylko jednym punktem.

Po zmianie stron gra zespołu Jarosława Krysiewicza uległa poprawie. Na dodatek siedlczanie popełniali proste straty, które uniemożliwiły im zniwelowanie przewagi gości. Ponadto miejscowi nie potrafili poradzić sobie z trójkami rywali. W drużynie przyjezdnych uaktywnił się rozgrywający Norbert Kulon, który w całym spotkaniu uzyskał 18 punktów.

W ostatniej odsłonie siedlczanom zabrakło już sił, aby podjąć wyrównaną walkę z rywalami. Przypomnijmy, iż SKK ostatni ligowy pojedynek rozegrał w niedzielny wieczór i podopiecznym Wiesława Głuszczaka zabrakło czasu na pełną regenerację. Taki stan szybko wykorzystali koszykarze Polfarmexu, którzy z minuty na minutę powiększali przewagę nad II-ligową ekipą. Ostatecznie drużyna z Kutna pokonała SKK Siedlce 87:70.

19.11.13, 18:00 – Siedlce (hala ARMS)
Intermarche Basket Cup: SKK Siedlce – Polfarmex Kutno 70:87 (20:22, 19:18, 23:30, 8:17)

SKK: Karol Dębski 14, Rafał Sobiło 13, Aaron Weres 11, Łukasz Ratajczak 9, Kamil Sulima 9, Mateusz Bal 6, Dawid Neumann 4, Wojciech Osiński 4, Tomasz Gałan, Marcin Nędzi

Polfarmex: Wojciech Glabas 22, Norbert Kulon 18, Hubert Pabian 13, Hubert Mazur 9, Jakub Dłuski 8, Mateusz Bartosz 6, Krzysztof Jakóbczyk 5, Jakub Garbacz 3, Szymon Rduch 3, Sławomir Sikora