sobota, 4 maja 2024r.

Kapitalny finisz

SKK Siedlce nie bez problemów pokonał AZS AGH Kraków w meczu ósmej kolejki II ligi. O zwycięstwie siedlczan przesądziła czwarta kwarta, w której nasi gracze zdominowali krakowian.

Dzisiejszy rywal AZS AGH Kraków to drużyna, która nieoczekiwanie skutecznie włącza się do walki o najwyższe cele. Krakowianie nie stawiani byli w gronie faworytów ligi, ale dotychczas radzą są nadspodziewanie dobrze. Wygrali pięć spotkań (z teoretycznie słabszymi przeciwnikami) i doznali dwóch porażek. Co ciekawe te dwie przegrane były poniesione z UMKS Kielce i Księżakiem Łowicz, czyli teamami, które są „pewniakami” w walce o czołową ósemkę. W związku z powyższym, wydawać by się mogło, że krakowianom nieco brakuje do tych faworytów, a jak było w meczu z SKK?

W konfrontacji z AZS AGH na parkiecie nie zobaczyliśmy jeszcze Kamila Gawrzydka, który czeka na sfinalizowanie umowy. W pierwszej odsłonie meczu gra SKK wyglądała całkiem ciekawie. Pod koszem rywala rządził Łukasz Ratajczak, a z obwodu celowali: Dawid Neumann i Kamil Sulima. Dzięki temu wynik kształtował się obiecująco: 10:6, 13:8. Można było przypuszczać, że wszystko jest pod kontrolą, a tymczasem pojawiło się kilka niecelnych rzutów i goście doprowadzili do remisu. Rezultatem 20:18 zakończyła się premierowa „ćwiartka”, w której aktywny… w dyskusjach z sędziami był coach AZS AGH, Wojciech Bychawski.

Seria trójkowa w wykonaniu tercetu: Weres-Bal-Sulima w początkowych minutach drugiej kwarty dała siedleckiemu teamowi prowadzenie 31:23. I podobnie jak wcześniej, przycięły się celowniki graczom SKK. Za to akademicy w osobach Kamila Kameckiego i Tomasza Zycha w ciągu niecałych dwóch minut odrobili stratę. Szansą na podreperowanie dorobku punktowego SKK były rzuty wolne (za przekroczenie limitu fauli przez AZS AGH), ale z ich skutecznością było na bakier. Półmetek rywalizacji przyniósł remis – po 35.

Przyspieszenie w poczynaniach SKK nastąpiło po przerwie. Karol Dębski z Łukaszem Ratajczakiem w przeróżny sposób (a to z wyskoku, a to hakiem, a to przez lay-up) zdobywali punkty na konto swojej drużyny. Przyjezdni nieco potracili głowę (dwa faule techniczne) i przewaga naszej drużyny wzrosła do 9 pkt (50:41). Grzegorz Dudzik skutecznie poderwał swoich kolegów do walki, bowiem po 30 minutach było już tylko 53:52 dla gospodarzy.

Zmiennicy: Wojciech Osiński i Marcin Nędzi na początku czwartej kwarty pokazali się z dobrej strony, dzięki czemu SKK znów uzyskał solidną przewagę (66:54). Ostatniego słowa nie powiedział także Ratajczak. Krakowianie już na dobre stracili animusz. Nie mieli atutów, by po raz kolejny odwrócić wynik na swoją korzyść i przegrali tą część gry aż 7:24. Wynik końcowy 77:59 w ostatnim rzucie ustalił celnym trafieniem za 3 Kamil Sulima.

A oto co bohater ostatniego rzutu powiedział po spotkaniu: – Był to ciężki mecz, bo trzeci w tym tygodniu. Poprzednie dwa kosztowały nas sporo sił, co było dzisiaj widać. To nie było to, na co nas stać. Rywale nie bez powodu są na tym miejscu, a nie na innym. Trochę męczyliśmy się w trzech kwartach. Na szczęście nie wpłynęło to na końcowy, korzystny dla nas wynik. Początek czwartej kwarty był kluczowy. Wygranie przez nas „deski” też było ważnym elementem.

Następny mecz siedlecki zespół zagra w sobotę, 30 listopada w Piasecznie. Rywalem będzie miejscowy KS – drużyna jeszcze przed rokiem prowadzona przez coacha koszykarek MKK, Todora Mollova. W tej kolejce piasecznianie stawili duży opór w Łowiczu. By rozstrzygnąć losy rywalizacji Księżak – KS potrzebna była dogrywka, którą Księżak wygrał… 18:0 (!). Wnikliwi kibice w składzie drużyny z Piaseczna dostrzegą byłego zawodnika SKK – Sebastiana Okołę, który zdobywa sporo punktów.

23.11.13, 18:00 – Siedlce (hala ARMS)
II liga: SKK Siedlce – AZS AGH Kraków 77:59 (20:18, 15:17, 18:17, 24:7)

SKK: 7. Łukasz Ratajczak 21 (14 zbiórek),  5. Kamil Sulima 13 (3×3), 6. Karol Dębski 12 (10 zbiórek), 14. Aaron Weres 7 (1×3), 15. Wojciech Osiński 7 (1×3), 18. Dawid Neumann 7 (2×3), 21. Marcin Nędzi 5, 9. Mateusz Bal 3 (1×3), 19. Rafał Sobiło 2

AZS AGH: 14. Grzegorz Dudzik 11, 5. Tomasz Zych 10, 32. Kamil Kamecki 10 (11 zbiórek), 4. Damian Kalinowski 8 (12 zbiórek), 33. Bartłomiej Podworski 6, 6. Tomasz Orlicki 4, 7. Łukasz Warmuz 4, 21. Tomasz Józefiak 4, 13. Andrzej Urban 2, 11. Piotr Stępak, 16. Michał Borówka, 34. Olaf  Bloda