poniedziałek, 29 kwietnia 2024r.

Nawyk zwyciężania (fotogaleria)

Zgodnie z tradycją spotkań z warszawskimi akademiczkami MKK Siedlce okazał się lepszy na własnym parkiecie.

MKK rozpoczął mecz z Lidią Niedzielską w pierwszej piątce. Akademiczki od pierwszych minut pokazały, że nie przyjechały do Siedlec, by jedynie przyjąć jak najniższy wymiar kary. Dość powiedzieć, że aż 4 minuty zajęło gospodyniom zdobycie pierwszych punktów. Podobnie jak w meczu z lubelskimi akademiczkami początkowe fragmenty meczu naznaczone były sporą nerwowością. Na tablicy wyników widniał niski rezultat, który po 10 minutach gry wynosił 15:8 na korzyść MKK.

Chwila przerwy nie wpłynęła diametralnie na obraz gry. MKK prezentował się dobrze w obronie, co pozwoliło budować przewagę punktową. W połowie drugiej kwarty siedlczanki prowadziły 23:13. Akademiczki nie poddały się i doprowadziły do minimalnie niekorzystnego dla nich wyniku 27:28. Po dwójce Marty Urbaniak MKK prowadził na półmetku rywalizacji 30:27.

Koszykarki z Siedlec zaczęły trafianie w drugiej połowie od trójki Urbaniak. MKK w trzeciej kwarcie zaprezentował świetną koszykówkę, szczególnie w defensywie. Kapitalna postawa na własnej połówce pozwoliła siedlczankom powrócić na 10-punktowe prowadzenie (39:29). Rozgrywająca dobre zawody Niedzielska po celnym rzucie zza linii 6,75 metra pozwoliła osiągnąć rezultat 45:33. Ćwiartka numer trzy została wygrana przez MKK 21:10, a globalny wynik przed ostatnią odsłoną meczu brzmiał 51:37.

Mimo sporej straty akademiczki robiły co mogły, aby odwrócić losy meczu, jednak przewaga MKK nie podlegała dyskusji. Podopieczne duetu trenerskiego Arkadiusz MazurkiewiczTodor Mollov grały spokojnie i kontrolowały bezpieczną 10-punktową przewagę. Przy stanie 58:51 w koszykarkach ze stolicy zapalił się jeszcze cień nadziei na korzystny wynik, ale został on zgaszony po trójce Niedzielskiej. MKK wygrał 63:54 i zakończył pierwszą rundę zmagań w grupie A I ligi z kompletem 8 zwycięstw. Dominatorki z Siedlec w pierwszym meczu rundy rewanżowej zagrają za tydzień w Gdyni z GTK.

24.11.13, 18:00 – Siedlce (hala ARMS)
I liga: MKK Siedlce – AZS Uniwersytet Warszawski 63:54 (15:8, 15:19, 21:10, 12:17)
MKK: 25. Marta Urbaniak 23, 31. Lidia Niedzielska 13 (6 asyst), 10. Magda Bibrzycka 8, 13. Agata Chaliburda 6, 9. Katarzyna Salska 6, 11. Agnieszka Krzywoń 5, 21. Elżbieta Mukosiej 2, 7. Marta Dobrowolska
AZS UW: 14. Agnieszka Lichomska 15, 21. Monika Radomska 14, 12. Izabella Tkacz 8, 18. Marzena Marciniak 6, 4. Agata Opolska 4, 11. Monika Bieniek 2, 16. Magdalena Romanek 2, 15. Katarzyna Sobczyńska 2, 55. Sylwia Zabielewicz 1