piątek, 17 maja 2024r.

Przyjemna różnica

W III rundzie Pucharu Polski MKK ograł ŁKS Łódź.

Bój w Pucharze Polski był dla siedlczanek przerywnikiem od ligowych zmagań. Starcie z ŁKS było też okazją do sprawdzenia się na tle zespołu z grupy B I ligi. Tym bardziej pożytecznym, że łodzianki w ostatniej kolejce przed meczem pucharowym jako pierwsze w sezonie pokonały Poznań City Center AZS. W pierwszej kwarcie toczonej na niskiej skuteczności lepsze okazały się gospodynie, wygrywając tę część meczu 11:8. MKK szybko odrobił niewielką stratę i wyszedł na prowadzenie 12:11. Dobra postawa Marty Dobrowolskiej pozwoliła siedlczankom na dalsze budowanie przewagi, która na półmetku rywalizacji wyniosła 8 punktów (26:18).

W trzeciej kwarcie na parkiecie trwała walka punkt za punkt. W MKK ciężar gry wzięły na siebie Magda Bibrzycka, Katarzyna Salska i Marta Urbaniak. Przed ostatnią kwartą siedlczanki prowadziły 41:35. Dwie trójki (Agnieszka Krzywoń i Urbaniak) w pierwszej minucie ostatniej ćwiartki podłamały ŁKS. Lider grupy A nie zwalniał tempa i z każdą minutą przybliżał się do zwycięstwa. Ostatecznie MKK po świetnej czwartej kwarcie wygrał z łodziankami i awansował do IV rundy, którą zaplanowano na 11 grudnia.

– Mecz toczony był w strasznych warunkach. Hala w Łodzi szykowana jest do rozbiórki, a na parkiecie było przeraźliwie zimno. Możliwe, że z tego powodu oba zespoły zagrały na niskiej skuteczności. Jestem bardzo zadowolony z naszej obrony, która zagrała świetnie. Non stop kontrolowaliśmy wynik, skończyło się niskim rezultatem, ale wygraliśmy bardzo przyjemną różnicą punktową, zważywszy na to, że był to mecz wyjazdowy – podsumował trener Todor Mollov.

27.11.13, 17:00 – Łódź
III runda PP: ŁKS Łódź – MKK Siedlce 41:57 (11:8, 7:18, 17:15, 6:16)
ŁKS: 18. Barbara Głocka 14, 8. Katarzyna Kenig 10, 5. Natalia Danych 5, 23. Magdalena Grzelak 4, 15. Agata Olejnik 4, 7. Marta Hylewska 2, 11. Kamila Polit 2, 14. Anna Kolasa, 17. Magdalena Pisera
MKK: 25. Marta Urbaniak 14, 9. Katarzyna Salska 11, 10. Magda Bibrzycka 7 (10 zbiórek), 21. Elżbieta Mukosiej 7, 13. Agata Chaliburda 6, 7. Marta Dobrowolska 5, 31. Lidia Niedzielska 4, 11. Agnieszka Krzywoń 3, 6. Dominika Paczkowska

Awans: MKK Siedlce