niedziela, 28 kwietnia 2024r.

Gładko z GTK

W pierwszej kolejce rundy rewanżowej MKK Siedlce wygrał w Gdyni z GTK 70:52.

MKK dzięki rzutom swoich liderek wyszedł po krótkim fragmencie gry na prowadzenie 6:0, ale gdynianki otrząsnęły się z początkowej tremy i złapały kontakt po punktach skutecznej Eweliny Jackowskiej. Celne trafienia Agaty Stępień pozwoliły GTK odwrócić wynik meczu na swoją korzyść (10:6). Siedlczanki doprowadziły do remisu 17:17 na dwie minuty przed końcem kwarty, jednak to gospodynie miały minimalną przewagę po pierwszej odsłonie meczu.

W drugiej kwarcie Magda Bibrzycka wykończyła dwa szybkie ataki, co sprawiło, że wynik na tablicy świetlnej był sprzyjający – 24:21 – dla MKK. Na krótko, ponieważ ponownie przypomniała o sobie Jackowska (17 punktów w ciągu dwóch kwart!).  Doświadczone koszykarki z Siedlec nie spanikowały i wróciły na prowadzenie po trafieniach Elżbiety Mukosiej i Marty Urbaniak. MKK schodził na przerwę, prowadząc 33:26.

Chwila przerwy pozytywnie nastroiła siedlczanki. Świetną dyspozycję rzutową prezentowała Bibrzycka. MKK udowadniał minuta po minucie dlaczego dominuje w I-ligowej tabeli. Podopieczne Arkadiusza Mazurkiewicza i Todora Mollova po trójce Mukosiej osiągnęły bezpieczne prowadzenie 50:32. Do końca przedostatniej kwarty doświadczona skrzydłowa nie spuściła z tonu, a MKK wypracował 19-punktowe różnicę na swoją korzyść.

Wynik meczu był sprawą zamkniętą. Ostatni fragment spotkania upłynął pod kontrolą teamu z Siedlec. MKK przegrał czwartą kwartę jednym punktem, ale wygrał cały mecz 70:52. Siedlczanki zaczęły rundę rewanżową w najlepszy możliwy sposób, czyli od zwycięstwa. MKK prowadzi w tabeli z kompletem 9 zwycięstw.

Kolejnym rywalem MKK będzie AZS Uniwersytet Gdański. Spotkanie zostanie rozegrane w Siedlcach w środę 4 grudnia o 18.

01.12.13, 13:00 – Gdynia
I liga: GTK Gdynia – MKK Siedlce 52:70 (21:20, 5:13, 14:26, 12:11)
GTK:  15. Ewelina Jackowska 19, 20. Agata Stępień 12, 10. Joanna Maryniewska 8, 9. Kamila Podgórna 4, 44. Patrycja Szelągowska 3, 13. Justyna Grabowska 2, 6. Aleksandra Jagodzińska 2, 21. Aleksandra Krzysztofik 2, 14. Dominika Skrocka, 5. Marta Sokołowska
MKK:  21. Elżbieta Mukosiej 22, 10. Magda Bibrzycka 20, 25. Marta Urbaniak 13,  13. Agata Chaliburda 6, 11. Agnieszka Krzywoń 5, 9. Katarzyna Salska 4 (10 zbiórek), 7. Marta Dobrowolska, 31. Lidia Niedzielska, 6. Dominika Paczkowska