sobota, 4 maja 2024r.

Walecznie w Piasecznie (fotogaleria)

KS Piaseczno postawił twarde warunki graczom SKK Siedlce w meczu dziewiątej kolejki II ligi. Mimo tego, siedlczanom udało się wygrać, dzięki bardzo dobrej postawie w drugiej połowie.

KS Piaseczno przez ostatnie lata uchodził za mocną ekipę w II lidze. Przed obecnym sezonem doszło do wielu roszad w zespole i pierwsze trzy mecze (nomen omen wszystkie przegrane) potwierdzały, że może być ciężko zastąpić tych, co zmienili barwy klubowe. Jednak od czwartej kolejki piasecznianie zdecydowanie poprawili swój bilans: 4 wygrane i ostatnio porażka w Łowiczu. Ba, jedno z tych czterech zwycięstw zostało odniesione w Piasecznie i to nad jednym z faworytów ligi – UMKS Kielce. Siedlczanie w związku z powyższym musieli się mieć na baczności.

W pierwszej kwarcie koszykarze SKK dwukrotnie próbowali odskoczyć rywalowi (8:3, 17:12), ale próby okazały się nieudane. W szeregach drużyny z Piaseczna dobrze prezentował się były koszykarz SKK – Sebastian Okoła do spółki z doświadczonym Patrykiem Andersem. W naszym teamie skuteczni byli: Karol Dębski i Rafał Sobiło. Rzut tego ostatniego dał siedlczanom minimalne prowadzenie po 10 minutach rywalizacji. Przez prawie trzy minuty drugiej części meczu trwała indolencja strzelecka z obu stron. Kiedy już zaczęło wpadać, to raz z jednej, raz z drugiej strony. Prowadzenie zmieniało się kilkakrotnie. Aktywny w Piasecznie był Arkadiusz Łęczycki. Przed syreną kończącą pierwszą połowę Karol Dębski przyniósł swojej drużynie dwa punkty i prowadzenie 41:36, ale „trójka” Michała Adamskiego zniwelowała stratę do SKK.

Kolejne fragmenty spotkania były niemniej zacięte. W połowie tej odsłony za sprawą rezerwowych (Nędzi, Weres, Osiński) naszym graczom udało się „odjechać” na 5 oczek. Gospodarze próbowali odpowiedzieć, ale dwa celne trafienia za 3 Dawida Neumanna i Aarona Weresa (na 62:52) nieco popsuły im humory i wprawiły w zakłopotanie. Tym bardziej, że przewaga SKK w 31 minucie urosła do 14 punktów (71:57). Nerwowość wdała się w poczynania miejscowych i znacznie wpłynęła na ich skuteczność. Nie zawodził jedynie Łęczycki, który śrubował swój dorobek punktowy i dawał nadzieję kolegom. Z 17 punktów przewagi SKK, zrobiło się 10. Wtedy siedlczanie wrzucili piąty bieg. Ster w swoje ręce wziął Dawid Neumann. Wprawdzie ostatnie punkty zdobywali gospodarze, ale i tak wynik końcowy 90:77 dla SKK wprawił w radość gości.

Pięciu graczy SKK zanotowało dwucyfrową zdobycz punktową, zespół wygrał walkę na tablicach (48-37) i zagrał na prawie 50%-owej skuteczności. Jeśli podobnego wyczynu dokona za tydzień, wówczas jest duża szansa na zakończenie pierwszej rundy rozgrywek na pierwszym miejscu. Ale na drodze do tego celu w najbliższą sobotę staną rywale z Kielce (UMKS), którzy łatwo skóry nie sprzedadzą (w tej kolejce ograli Księżaka). To z pewnością będzie topmecz I rundy!

01.12.13, 18:00 – Piaseczno
II liga: KS Piaseczno – SKK Siedlce 77:90 (20:21, 19:20, 18:28, 20:21)

Piaseczno: 9. Arkadiusz Łęczycki 24 (5×3), 7. Sebastian Okoła 15, 12. Patryk Andres 10, 4. Łukasz Zajączkowski 8, 16. Michał Adamski 7, 18. Bartłomiej Błaszczyk 7, 11. Tomasz Rudko 5, 14. Michał Witosławski 1, 6. Tomasz Chojecki, 17. Tomasz Wójcikowski

SKK: 18. Dawid Neumann 18 (7 asyst, 1×3), 19. Rafał Sobiło 15 (3×3), 6. Karol Dębski 13 (13 zbiórek, 5 asyst), 7. Łukasz Ratajczak 10, 15. Wojciech Osiński 10 (2×3), 14. Aaron Weres 8 (2×3), 21. Marcin Nędzi 6, 5. Kamil Sulima 5 (1×3), 12. Mateusz Bal 5 (1×3), 10. Rafał Mitura