poniedziałek, 29 kwietnia 2024r.

Jak pierwszy z ostatnim (fotogaleria)

W ciągu jednej kwarty MKK rozstrzygnął losy meczu z AZS Uniwersytet Gdański. Siedlczanki wygrały 69:43 i praktycznie zapewniły sobie awans do grupy mistrzowskiej.

Outsider ligowej tabeli z Gdańska przyjechał do Siedlec w zaledwie 7-osobowym składzie. Braki, nie tylko kadrowe, w AZS były widoczne od pierwszego gwizdka sędziego. Swoją dobrą dyspozycję z ostatnich meczów potwierdzała Elżbieta Mukosiej, której 6-punktowa seria otworzyła wynik meczu. Identyczną passę w kolejnych minutach zanotowała Katarzyna Salska i gospodynie osiągnęły rezultat 14:0. MKK nie spoczął na laurach i po trójce Marty Urbaniak było 24:1! AZS zdołał nieco poprawić swój dorobek, ale przegrał pierwszą partię 9:32.

W drugiej kwarcie koszykarki z Siedlec nie punktowały już z taką łatwością, ale za to na nic nie pozwoliły rywalkom, dzięki bezbłędnej postawie w defensywie. Druga piątka MKK prezentowała się nieźle i dalsza przewaga punktowa była budowana wolniej, acz miarowo. 44:11 – takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa spotkania.

Przerwa meczu była okazją do uhonorowania w dniu święta ich imienia związane z klubem Barbary. Trzecia kwarta była okazją do kolejnych testów dla duetu trenerskiego Arkadiusz MazurkiewiczTodor Mollov. Dwa różne zestawienia miały okazję pokazać się w identycznym przedziale czasu. Przedostatnia ćwiartka zakończyła się przy wyniku 58:24 dla MKK.

Ostatnia odsłona meczu nie obfitowała w fascynujące zagrania. Pierwsza trójka w meczu ze strony AZS UG dała wynik 60:30. Chwilę później Urbaniak trafieniem zza linii 6,75 metra wyprowadziła swój zespół na prowadzenie 67:33. Od tego momentu w szeregi MKK wdało się niegroźne rozluźnienie, które poskutkowało przegraną w czwartej kwarcie. Spotkanie lidera z ostatnim zespołem w grupie A zakończyło się zwycięstwem faworytek 69:43.

W niedzielę siedlczanki zagrają w Bydgoszczy z Baton Basket 25.

04.12.13, 18:00 – Siedlce (hala ARMS)
I liga: MKK Siedlce – AZS Uniwersytet Gdański 69:43 (32:9, 12:2, 14:12, 11:20)
MKK: 13. Agata Chaliburda 12, 7. Marta Dobrowolska 12, 9. Katarzyna Salska 10, 25. Marta Urbaniak 10, 21. Elżbieta Mukosiej 8, 10. Magda Bibrzycka 7, 6. Dominika Paczkowska 6, 11. Agnieszka Krzywoń 2, 24. Dominika Prochenka 2, 15. Katarzyna Artych, 31. Lidia Niedzielska
AZS UG: 7. Monika Bogucka 9, 15. Aleksandra Lampart 9, 13. Agnieszka Przybytek 9, 4. Anna Ussorowska 8, 8. Marta Jachowska 6, 12. Martyna Stypik 2, 6. Karolina Formella