poniedziałek, 29 kwietnia 2024r.

Strzał w jedenastkę

MKK Siedlce nie dał szans Baton Basket 25 Bydgoszcz, wygrywając 85:51.

Faworyzowane siedlczanki po kilku pierwszych akcjach prowadziły 7:3. Dorobkiem punktowym MKK podzieliły się Katarzyna Salska (4 punkty) i Marta Urbaniak (3 punkty). Centerka lidera I ligi utrzymała swoją skuteczność, gdyż po jej trójce zrobiło się 12:3, a chwilę później 14:3 po lay-upie. Niecelne próby siedlczanek z dystansu sprawiły, że Baton zniwelował różnicę, ale krótką niemoc przełamała Salska – zdobywczyni 11 punktów w pierwszej kwarcie. Po jednej czwartej meczu MKK wygrywał 22:10.

W drugiej odsłonie spotkania podopieczne Arkadiusza Mazurkiewicza i Todora Mollova nie zamierzały spocząć na laurach. Twarda gra w defensywie plus skuteczne ataki skutkowały coraz pewniejszym prowadzeniem. Bydgoszczanki wyraźnie nie radziły sobie z siedleckimi centerkami, ponieważ wprowadzona Agata Chaliburda niemal natychmiast po pojawieniu się na parkiecie punktowo zapisała się w protokole meczowym. Inna zmienniczka Marta Dobrowolska także dołożyła swój udział do puli zespołu. Na przerwę koszykarki z Siedlec schodziły przy prowadzeniu 45:19.

Baton Basket 25 dobrze wszedł w drugą połowę. Dwie trójki z rzędu Darii Rudzińskiej doprowadziły do rezultatu 47:27 dla przyjezdnych. Chwilę później w ten sam sposób odpowiedziała Dominika Paczkowska. Bydgoszczanki jednak złapały wiatr w żagle i dzięki postawie Moniki Maj powoli odrabiały straty. MKK niemal natychmiast otrząsnął się i odzyskał pełną kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami, choć trzecia kwarta została minimalnie przegrana.

Przed ostatnią częścią meczu siedlczanki prowadziły 66:41. W epilogu bydgoskiego spotkania swoją wysoką dyspozycję z ostatnich tygodni potwierdziła Elżbieta Mukosiej. Akcja 2+1, celna trójka i asysta – w kilka minut skrzydłowa przyczyniła się do 8 punktów MKK. Do końca meczu siedlczanki powiększały różnicę punktową. Ostatecznie lider tabeli zanotował 11 zwycięstwo z rzędu, tym razem odniesione w rozmiarze 85:51.

07.12.13, 16:00 – Bydgoszcz
I liga: Baton Basket 25 Bydgoszcz – MKK Siedlce 51:85 (10:22, 9:23, 22:21, 10:19)
BB 25: 6. Monika Maj 26, 7. Daria Rudzińska 9, 15. Karolina Wilk 7, 14. Edyta Faleńczyk 6, 23. Magdalena Hertmanowska 3, 10. Dominika Cilińdź, 32. Marta Lorczak, 8. Patrycja Szpakowska, 25. Olivia Olesiewicz, 9. Marcelina Pawlikowska, 4. Monika Weitz
MKK: 25. Marta Urbaniak 16, 7. Marta Dobrowolska 15, 9. Katarzyna Salska 13, 13. Agata Chaliburda 12, 21. Elżbieta Mukosiej 12, 10. Magda Bibrzycka 6, 11. Agnieszka Krzywoń 4, 6. Dominika Paczkowska 3, 24. Dominika Prochenka 2, 31. Lidia Niedzielska 2 (11 zbiórek, 11 asyst), 15. Katarzyna Artych