piątek, 14 czerwca 2024r.

Gladiatorskie popisy

Jedna nie Posiadała się ze szczęścia, druga udowodniła, że i Niepogoda jej niestraszna, a trzecia Musiała pokazać, że nie jest gorsza. Katarzyna Posiadała, Judyta Niepogoda i Julianna Musiał to złote medalistki Mistrzostw Polski Oriental Rules Thai-kickboxing w Pomiechówku. Czwarty medal – brązowy dołożył Paweł Harasim.

Położony niedaleko Nowego Dworu Mazowieckiego Pomiechówek w miniony weekend gościł zawodniczki i zawodników, którzy stanęli do walki o juniorskie i seniorskie medale Mistrzostw Polski Oriental Rules Thai-kickboxing. W grupie pretendentów do medali była też grupa Andrzeja Wasilewskiego, coacha Gladiatora Siedlce.

Najlepiej spisała się Katarzyna Posiadała rywalizująca w kat. 60 kg. Siedlczanka w walce o finał pokonała Martę Gosztab z Kohorty Poznań, by w finale zwyciężyć Kingę Szlachcic z Zielonej Góry. Triumf Posiadały został ponadto doceniony przyznaniem jej nagrody dla najlepszej seniorki mistrzostw.

Sukces przed roku, czyli stanięcie na najwyższym stopniu podium, powtórzyła Judyta Niepogoda (kat. 54 kg), która w decydującej walce pokonała Paulinę Raszewską z Palestry Warszawa.

Jakby tego było mało – najlepsza wśród juniorek w kat. 60 kg okazała się inna gladiatorka – Julianna Musiał.

Trzy złote medale to nie cały dorobek Gladiatora. Na trzeciej pozycji Mistrzostwa ukończył Paweł Harasim startujący w kat. 71 kg. W pojedynku o finał uległ Michałowi Węcławkowi z warszawskiej Palestry.

Thai- Boxing jest regułą walki pełnokontaktowej, w której można używać technik bokserskich i kopnięć na każdą strefę. Dodatkowo można stosować uderzenia łokciami i kolanami. Dozwolony jest także klincz i niektóre rzuty i obalenia.

 

WYNIKI

Seniorki

Kat. 54 kg
1. Judyta Niepogoda (Gladiator Siedlce)
2. Paulina Raszewska (Palestra Warszawa)
3. Monika Porażyńska (Corpus Gym Gdańsk)

Kat.60 kg
1. Katarzyna Posiadała (Gladiator Siedlce)
2. Kinga Szlachcic (Zielona Góra)
3. Joanna Pawlik (Kohorta Poznań)
3. Marta Gosztab (Kohorta Poznań)

Seniorzy

Kat.71 kg
1. Patryk Borowski-Beszta (Husarz Białystok)
2. Michał Węcławek (Palestra Warszawa)
3. Jakub Lityński (Palestra Warszawa)
3. Paweł Harasim (Gladiator Siedlce)

 Juniorki

Kat. 60 kg
1. Julianna Musiał (Gladiator Siedlce)

 

źródło: własne / kickboxing24.pl / Kibo.pl; foto: Kibo.pl

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;