poniedziałek, 29 kwietnia 2024r.

Staręga w Seefeld

Kolejnymi zawodami, w których wziął udział najlepszy siedlecki biegacz narciarski był Austria Cup w Seefeld. Maciej Staręga wystartował w dwóch biegach rozgrywanych techniką dowolną.

W piątkowych zawodach sprinterskich siedlczanin miał pecha, ponieważ podczas eliminacji złamał kij. Mimo to do awansu do ćwierćfinału zabrakło mu naprawdę niewiele, uplasował się na 32 pozycji. Zawody wygrał Rosjanin Ilia Chernousov. W sobotnim biegu stylem klasycznym Maciej Staręga nie startował. Natomiast w niedzielnej rywalizacji na 10 km „łyżwą” nasz zawodnik zaprezentował się najlepiej i zajął 26 lokatę. Wśród Polaków niespodziewanie wyprzedził go Konrad Motor, który wcześniej błysnął również w sprincie. Zwycięzcą niedzielnego biegu został Niemiec Lucas Boegl.

Wyniki sprintu techniką dowolną (Austria Cup, Seefeld, 06.12.2013 r.)