niedziela, 28 kwietnia 2024r.

Wygrana w Warce po zaciętej walce

Meczem z Pułaskim Warka siedleccy koszykarze zakończyli pierwszą rundę rozgrywek II ligi, gr. C. Zwycięstwo w Warce dało SKK bilans 10 wygranych i zaledwie jednej porażki oraz fotel lidera.

Mecz w Warce był dka SKK ostatnim w pierwszej rundzie tegorocznych rozgrywek. Z zespołem znad Pilicy siedlczanie mierzyli się przed sezonem i spokojnie wygrali 78:64. W dotychczasowych meczach ligowych Pułaski nie spisywał się dobrze. Wygrywał trzy razy. Zwycięstwa z Wisłą Kraków i Sokołem Ostrów Mazowiecka nie powalają z nóg. Za to zaskakuje wygrana w Kielcach (!). W minionej kolejce Księżak także musiał się napocić by pokonać warczan (81:77). A w tej kolejce siedlczanom przyszło się mierzyć z Pułaskim na terenie rywala. W meczu nie mógł zagrać Dawid Neumann, który na piątkowym treningu doznał urazu, za to wystąpił już Kamil Gawrzydek.

Pierwsza kwarta potwierdziła, że koszykarze Pułaskiego w porównaniu z początkiem sezonu,  są w coraz lepszej dyspozycji. Przykładem na to był wynik układający się po myśli gospodarzy (9:2, 15:7). Dzięki dobrej dyspozycji rzutowej Rafała Sobiło (10 pkt w niecałe 2 minuty) SKK doprowadził do remisu, ale ostatnie słowo należało do Pułaskiego, który schodził na krótką przerwę przy wyniku 26:19. To co w pierwszej kwarcie dokonał Sobiło, tym razem sprawił Łukasz Ratajczak. Jego punkty pozwoliły zniwelować stratę do warczan do 1 pkt (27:28). Za asystowanie kolegom wziął się Kamil Sulima, zaś jego zmiennik Aaron Weres już nie po raz pierwszy wcielił się w rolę jokera. Jego skuteczność w wykańczaniu akcji dała SKK minimalną przewagę (37:32). Miejscowi niezrażeni tym, grali swoje i w połowie pojedynku na tablicy był remis 39:39. W naszym zespole było zbyt dużo strat, by móc odskoczyć rywalowi, w którym dobrą robotę robili: Przemysław Tradecki, Paweł Piros i Maciej Piątek. Dwaj pierwsi aż pięciokrotnie skarcili naszą drużynę rzutami za 3.

Po zmianie stron w ekipie z Siedlec nastąpiła mobilizacja i skoncentrowanie. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Sprawy w swoje ręce wzięli Łukasz Ratajczak, Karol Dębski i Rafał Sobiło. Bardzo dobra procentowa skuteczność umożliwiła naszym graczom zdobyć kilkupunktową zaliczkę: najpierw 49:43, a w 26 minucie meczu 59:49. Gospodarze postanowili, że szybko odrobią straty i za wszelką cenę celowali z odległości większej niż 6,75 m. Poniekąd ta sztuka im się udawała. Nasi poszli na wymianę ciosów, co nie wyszło im na dobre. Pułaski doszedł SKK na 58:61. Karol Dębski dał impuls swoim kolegom. Jego dobra postawa spowodowała, że siedlecka drużyna wciąż miała kilkupunktowy zapas. Ale to co wyczyniali dzisiejszego wieczoru gracze z Warki z obwodu przechodziło najśmielsze oczekiwania. Dziesiąta, jedenasta i dwunasta „trójka” wciąż trzymały miejscowych w grze. Raz był remis, raz to SKK minimalnie prowadził. Bezcenne okazały się w tym okresie trafienia Aarona Weresa. – Ponadto w końcowych fragmentach dobrze zagraliśmy w obronie. Gospodarze mieli problem z oddaniem celnego rzutu. To drugi kolejny ciężki mecz, wygrany w ciężkiej końcówce. Takie momenty hartują i cementują zespół. Cieszy, że pokazaliśmy charakter – ocenił na gorąco Kamil Sulima – autor 8 asyst i 11 zbiórek w tym spotkaniu.

Po raz kolejny SKK pokazał swoją wyższość pod koszami (w zbiórkach 51:36). Brylowali: Dębski, Ratajczak, Sulima i Nędzi. Gorzej było z koncentracją, która wpłynęła na dużą liczbę strat (aż 25!). Pozytywnym aspektem są też asysty (25), co świadczy o tym, że drużyna grała zespołowo w myśl zasady jeden za wszystkich, wszyscy za jednego. Rozegraniem zajmowali się Mateusz Bal i Rafał Sobiło wspierani przez Kamila Sulimę.

Następny mecz, także wyjazdowy, SKK zagra za tydzień, a rywalem będzie AZS AWF Kraków.

14.12.13, 18:00 – Warka
II liga: Pułaski Warka – SKK Siedlce 80:83 (26:19, 13:20, 24:29, 17:15)

Pułaski: 17. Maciej Piątek 16 (10 zbiórek), 12. Przemysław Tradecki 15 (3×3, 9 asyst, 5 przechwytów), 16. Paweł Piros 14 (4×3), 5. Paweł Adamczyk 12, 10. Konrad Kapturski 8, 7. Kamil Izraelski 7, 9. Mateusz Gazarkiewicz 6, 15. Sebastian Drążyk, 19. Patryk Mostrąg 2, 20. Sylwester Konieczny

SKK: 7. Łukasz Ratajczak 22 (9 zbiórek), 6. Karol Dębski 19 (12 zbiórek), 14. Aaron Weres 16 (2×3), 19. Rafał Sobiło 14 (2×3), 21. Marcin Nędzi 4, 15. Wojciech Osiński 4, 12. Mateusz Bal 3 (1×3, 5 asyst), 16. Kamil Gawrzydek 1, 5. Kamil Sulima (11 zbiórek, 8 asyst)