poniedziałek, 29 kwietnia 2024r.

Finisz godny mistrza (fotogaleria)

Na ciężką próbę wystawiły nerwy swoich kibiców koszykarki MKK, ale finał rywalizacji z SMS PZKosz rozegrały po mistrzowsku.

SMS PZKosz nie przestraszył się zwycięskiej passy MKK i od pierwszych minut rzucił się na team z Siedlec. Po trójce Aleksandry Wajler przyjezdne wyszły na prowadzenie 7:2. Ta sama zawodniczka po chwili znowu pokarała siedlczanki rzutem z dystansu i na tablicy pojawił się wynik 12:2. W najlepszym dla uczennic z Łomianek momencie ich przewaga wynosiła 15 punktów. Dobra gra Elżbiety Mukosiej sprawiła, że różnicę udało się zniwelować, ale to SMS PZKosz prowadził po pierwszych 10 minutach 28:16.

Wyjątkowo dobrze dysponowane rzutowo koszykarki z Łomianek po trójce Moniki Naczk osiągnęły wynik 31:18. W szeregach MKK szwankowała skuteczność i słabo wyglądała gra pod koszem. Popisowa gra Agnieszki Krzywoń pozwoliła zniwelować różnicę do 8 punktów. SMS PZKosz czuł, że ma swój dzień i trafiał z prawie każdej pozycji. Końcówka pierwszej połowy należała do MKK, jednak to przyjezdne schodziły na przerwę, wygrywając 41:32.

Druga połowa zaczęła się od efektownego przechwytu i punktów Katarzyny Salskiej. MKK poprawił grę w defensywie, ale nadal był na bakier ze skutecznością. Trójka z niczego Naczk wyprowadziła SMS PZKosz na prowadzenie 47:36. Rzutem zza linii 6,75 m odpowiedziała Lidia Niedzielska, ale MKK mimo kilku okazji nie mógł zebrać się do odrabiania strat. Do czasu. Ostatnie kilka minut należało do MKK i różnica przed decydującą kwartą wynosiła tylko 5 punktów na korzyść SMS PZKosz.

Przez dwie minuty ostatniej kwarty żaden z zespołów nie potrafił zamienić rzutów na punkty. MKK pierwsze oczka w czwartej ćwiartce zdobył dopiero po 4 minutach z okładem po rzutach osobistych Magdy Bibrzyckiej. Wreszcie po trójce Niedzielskiej siedlczanki doszły rywalki na 2 punkty, a po chwili Krzywoń doprowadziła do remisu 53:53. MKK grał perfekcyjnie i zaciekle w obronie, dzięki czemu podopieczne Arkadiusza Mazurkiewicza i Todora Mollova wyszły na prowadzenie i je powiększały. Po rzutach wolnych Mukosiej lider I ligi osiągnęły 5-punktową przewagę (58:53). Walka do końca MKK została doceniona przez trybuny, które swoim dopingiem niosły siedlczanki. SMS PZKosz dopadła niemoc rzutowa, jaką przez długie okresy w meczu prezentowały gospodynie. Fenomenalna defensywa (dwa punkty SMS PZKosz w czwartej kwarcie!), zryw w końcówce i pomoc widowni pomogły MKK odnieść dwunaste zwycięstwo z rzędu – 62:53 – i zapewnić sobie awans do grupy mistrzowskiej.

14.12.13, 18:00 – Siedlce (hala ARMS)
I liga: MKK Siedlce – SMS PZKosz Łomianki 62:53 (16:28, 16:13, 14:10, 16:2)
MKK: 21. Elżbieta Mukosiej 14, 11. Agnieszka Krzywoń 13, 31. Lidia Niedzielska 11, 25. Marta Urbaniak 11, 9. Katarzyna Salska 6, 13. Agata Chaliburda 4, 10. Magda Bibrzycka 3, 7. Marta Dobrowolska
SMS PZKosz: 7. Monika Naczk 12, 13. Aleksandra Wajler 12, 6. Angelika Stankiewicz 10, 21. Natalia Gwarda 6, 4. Sylwia Bujniak 5, 22. Amalia Rembiszewska 4, 25. Joanna Grymek 2, 5. Jowita Ossowska 2, 11. Zuzanna Sklepowicz