piątek, 1 marca 2024r.

Turniej Mikołajkowy Rugby Tag

W tegorocznym Turnieju Mikołajkowym zagrało siedem zespołów z sześciu siedleckich szkół podstawowych, po raz trzeci Miejski Klub Rugby zaprosił dzieci do spędzenia tego dnia na sportowo. W finałowym meczu „Dziesiątka” zremisowała 8:8 z „Czwórką” i o zwycięstwie musiała decydować dogrywka…

Eliminacje przeprowadzono w dwóch grupach, swoją pewnie wygrała „Dziesiątka” pokonując kolejno „Szóstkę”, „Piątkę” i drugi zespół „Siódemki”. Natomiast w Grupie B „Czwórka” zremisowała 3:3 z „Siódemką” i o wygranej decydowały mecze z „Dziewiątką”, swój mecz wyżej wygrała „Czwórka” zwyciężając w grupie. W meczach finałowych „Szóstka” wygrała z „Dziewiątką” 2:0 zdobywając V miejsce, a „Siódemka” pokonała „Piątkę” 8:3 zajmując miejsce III. Emocji nie zabrakło w meczu o I miejsce, „Dziesiątka” i „Czwórką” zdobyły aż szesnaście przyłożeń dzieląc sprawiedliwie wynik na pół, o zwycięstwie w turnieju decydowała więc dogrywka, którą 1:0 wygrała Szkoła Podstawowa nr 10.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali przygotowane przez Mikołaja paczki ze słodyczami, które w Jego imieniu wręczali prezesi MKR Krzysztof Kisieliński i Grzegorz Pliszka oraz trenerzy Paweł Kuligowski i Wojciech Plichta.

Eliminacje
Szkoła Podstawowa nr 4 – Szkoła Podstawowa nr 7 3:3
Szkoła Podstawowa nr 5 – Szkoła Podstawowa nr 7 II 7:1
Szkoła Podstawowa nr 6 – Szkoła Podstawowa nr 10 2:8
Szkoła Podstawowa nr 9 – Szkoła Podstawowa nr 7 1:5
Szkoła Podstawowa nr 7 II – Szkoła Podstawowa nr 6 0:5
Szkoła Podstawowa nr 10 – Szkoła Podstawowa nr 5 5:2
Szkoła Podstawowa nr 4 – Szkoła Podstawowa nr 9 6:1
Szkoła Podstawowa nr 5 – Szkoła Podstawowa nr 6 5:3
Szkoła Podstawowa nr 10 – Szkoła Podstawowa nr 7 II 11:2

Kolejność w grupach
Grupa A: 1. Szkoła Podstawowa nr 10, 2. Szkoła Podstawowa nr 5, 3. Szkoła Podstawowa nr 6, 4. Szkoła Podstawowa nr 7 II
Grupa B: 1. Szkoła Podstawowa nr 4, 2. Szkoła Podstawowa nr 7, 3. Szkoła Podstawowa nr 9 

Mecz o V miejsce
Szkoła Podstawowa nr 6 – Szkoła Podstawowa nr 9   2:0
Mecz o III miejsce
Szkoła Podstawowa nr 5 – Szkoła Podstawowa nr 7   3:8
Mecz o I miejsce
Szkoła Podstawowa nr 10 – Szkoła Podstawowa nr 4   9:8 (po dogrywce, w nominalnym czasie 8:8) 

Klasyfikacja końcowa:
1. Szkoła Podstawowa nr 10 (Dawid Enihowt, Jakub Garbaczewski, Norbert Marczuk, Dominik Szymański)
2. Szkoła Podstawowa nr 4 (Robert Daszkiewicz, Filip Nowak, Adrian Rybaczuk, Kacper Woźniak)
3. Szkoła Podstawowa nr 7 (Szymon Kowalczyk, Hubert Matyszczak, Michał Stefaniuk, Marek Wierzbicki)
4. Szkoła Podstawowa nr 5
5. Szkoła Podstawowa nr 6
6. Szkoła Podstawowa nr 9
7. Szkoła Podstawowa nr 7 II

 

źródło i foto: Jacek Wierzbicki

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;