niedziela, 28 kwietnia 2024r.

W Krakowie KPS lepszy od AZS (wideo)

W 13 kolejce I ligi siatkówki mężczyzn siatkarze KPS Siedlce Banki Spółdzielcze rozegrali wyjazdowe spotkanie z AGH Kraków. Tak jak przed dwoma miesiącami w Siedlcach nasza drużyna pewnie zwyciężyła w trzech setach.

Już na początku spotkania KPS objął kilkupunktowe prowadzenie (8:4) i spokojnie kontrolował przebieg seta (16:13). W końcówce partii w poczynania ekipy trenera Sławomira Gerymskiego zaczęły wkradać się błędy, co skutecznie wykorzystali gospodarze i zniwelowali stratę do jednego „oczka”. Na szczęście siedlczanom udało się wygrać 25:23, a decydujący punkt zdobył Damian Schulz. Druga odsłona meczu miała podobny przebieg do pierwszej. KPS od początku budował przewagę (8:4, 16:9). Przy stanie 20:10 wydawało się, że goście szybko zakończą seta, ale krakowianie nie zamierzali odpuszczać. Kilka dobrych akcji Patryka Akali poderwało miejscowych do walki, jednak KPS nie dał zniwelować tak dużej przewagi i zwyciężył 25:19.

Trzeci set był najbardziej wyrównany. Lepiej zaczęli gospodarze, ale na pierwszej przerwie technicznej to goście prowadzili jednym punktem. Dzięki skutecznej grze m. in. Mateusza Jasińskiego KPS powiększył przewagę do czterech „oczek” (16:12). Jednak AZS ponownie odrobił straty (19:18) i… w ekipie z Krakowa coś się zacięło. Od tego stanu punkty zdobywali już tylko siedlczanie, prawie wyłącznie po błędach przeciwników. Niemniej cieszy fakt, że KPS wraca na zwycięską ścieżkę. A kolejna okazja do jej przedłużenia już w najbliższą sobotę, kiedy w siedleckiej hali zostanie rozegrany ostatni tegoroczny mecz. KPS podejmie ekipę Stali Nysa, która w środę uległa na własnym parkiecie niedawnemu rywalowi siedlczan Kęczaninowi Kęty.

18.12.13, 19:00 – Kraków (hala SWFiS AGH)
I liga: AGH 100RK AZS Kraków – KPS Siedlce Banki Spółdzielcze z Grupy BPS 0:3 (23:25, 19:25, 18:25)
AGH: 1. Patryk Akala, 2. Jakub Kosiek, 8. Konrad Mucha, 9. Patryk Łaba, 11. Michał Dzierwa, 17. Grzegorz Szumielewicz i 13. Bartosz Luks oraz 4. Adam Szałański, 6. Tomasz Obuchowicz, 10. Krzysztof Ferek, 16. Karol Galiński, 18. Adam Smolarczyk