piątek, 1 marca 2024r.

Tym razem bez tie-breaka

Siedleckie siatkarki w znakomitych nastrojach zasiądą do świątecznych stołów, bowiem same sprawiły sobie miły prezent wygrywając w Radomiu z Liderem.

Siedleckie siatkarki zmierzyły się dziś w Radomiu z Liderem. I nie mowa tu o zespole, którzy przewodzi ligowej stawce III-ligowych drużyn. Na przekór nazwie, którą ma klub z Radomia, zespół z miasta nad Mleczną znajduje się na końcu tabeli. Nadarzała się więc szansa na zdobycie przez Ósemkę wartościowych punktów do tegorocznego ligowego dorobku. I ta sztuka się udała.

W zasadzie o dwóch pierwszych setach można powiedzieć tylko tyle, że się odbyły. Dominacja podopiecznych trenera Jarosława Plewińskiego była bezdyskusyjna. Od początku siatkarki Ósemki wypracowywały sobie przewagę punktową, którą spokojnie kontrolowały. Pilnowanie wyniku w obu setach sprawiło, że zakończyły się one pewnymi wygranymi siedlczanek: odpowiednio do 15 i do 19.

– Przeciwnik nie był zbyt wymagający, ale wiadomo, że zawsze ciężko gra się na terenie rywala – stwierdził coach Ósemki. Jego słowa znalazły potwierdzenie w trzecim secie. W naszym zespole nastąpiło rozluźnienie. Lider znacznie odskoczył i był problem, żeby go dogonić. Za dużo błędów na siatce i przegrana do 18.

Kolejna partia też nie układała się po myśli Ósemki. Gospodynie cały czas prowadziły. Wprawdzie nie była to jakaś duża różnica, bo 2-3 punkty, ale można było się zaniepokoić, czy nie powtórzy się sytuacja z dwóch poprzednich meczów, kiedy to siedlczanki, po wygraniu dwóch setów, następne dwa przegrywały i o całkowitym rozstrzygnięciu decydował tie-break. Na całe szczęście w końcówce udało się nieco uspokoić grę, kilka razy na zagrywce dobrze poradziła sobie Weronika Sobiczewska i udało się wygrać na przewagi (do 25) i cały mecz 3:1.

– Cieszy wygrana, Miałem dziś małe pole manewru, gdyż nie było drugiej rozgrywającej. Ogólnie dziewczyny zagrały dobre spotkanie. Znamienna była zagrywka, dzięki której wiele razy punktowaliśmy. Ponadto funkcjonowała obrona i blok – podsumował mecz Jarosław Plewiński.

Kolejny mecz w III lidze siatkarki Ósemki zagrają 10 stycznia 2014 roku w Tłuszczu z miejscowym Olimpem.

 

20.12.13, 16:00 – Radom
III liga: Lider Radom – Ósemka Siedlce 1:3 (15:25, 19:25, 25:18, 25:27)
Ósemka:
Adrianna Czaplicka, Marta Orzyłowska, Weronika Sobiczewska, Anita Maciejewska, Klaudia Gajowniczek, Agnieszka Krzymowska i Eliza Roguska (libero) oraz Ewelina Wąsak, Natalia Klimiuk

 

Lp.

Drużyna

Mecze

Punkty

1.

Mazovia Warszawa

11

33

2.

Krótka Mysiadło

11

27

3.

Nike Ostrołęka

10

25

4.

GLKS Nadarzyn

10

24

5.

Sparta Warszawa

8

14

6.

Sparta Grodzisk M.

11

13

7.

Ósemka Siedlce

11

13

8.

KKS Kozienice

10

12

9.

Olimp Tłuszcz

11

8

10.

Żbik Pruszków

10

6

11.

Konstancin-Jez.

10

6

12.

Lider Radom

10

5

 

źródło: własne; foto: Maciej Sztajnert

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;