piątek, 14 czerwca 2024r.

Staręga rośnie w siłę

Maciej Staręga jest w coraz lepszej formie. Przed tygodniem w zawodach Pucharu Świata w szwajcarskim Davos zajął 19 miejsce, a w ten weekend poprawił swój najlepszy wynik plasując się we włoskim Asiago na 9 pozycji.

Biegacz narciarski UKS Rawa Siedlce Maciej Staręga potwierdza, że jest coraz mocniejszy. Jeszcze przed rokiem o zapunktowanie w zawodach Pucharu Świata było mu niezwykle ciężko, a w obecnym sezonie czyni to drugi raz z rzędu!

Przed tygodniem w zawodach Pucharu Świata w Davos w sprincie stylem dowolnym, w którym siedlczanin czuje się najlepiej, zajął 19 miejsce. Dzisiaj we włoskim Asiago walczył o punkty w sprincie, ale techniką klasyczną. Z jakim efektem? Ano takim, że osiągnął najlepsze miejsce w Pucharze Świata w dotychczasowych startach. Dziewiąta lokata w tej rangi zawodach to życiowy sukces siedlczanina! Maciej nie powiedział jeszcze ostatniego słowa, wszak sezon się rozkręca, a kulminacyjnym momentem będą oczywiście Igrzyska Olimpijskie w rosyjskim Soczi.

Wracając do dzisiejszego startu Staręgi we Włoszech, to bar­dzo do­brze po­biegł już w kwalifika­cjach, w których zajął ósmą lo­ka­tę i dostał się do ćwierć­fi­na­łu. W nim świetnie biegł od sa­me­go po­cząt­ku. Znaj­do­wał się na czele, ale w samej koń­ców­ce dał się wyprze­dzić Teo­do­ro­wi Pe­ter­so­no­wi ze Szwe­cji. Nie po­zwo­lił już na to Nor­we­go­wi Eirikowi Brans­da­lo­wi, z któ­rym sto­czył zwy­cię­ską walkę o miej­sce w pó­łfi­na­le.

Staręga w walce o finał musiał jednak uznać wyższość czterech rywali. Zwyciężył Szwajcar Gianluca Cologna, drugi był Szwed Emil Joensson, a trzeci Rosjanin Aleksander Panzinski. Przed Polakiem linię mety minął także drugi z Rosjan Anton Gafarow. Staręga zdołał jedynie wyprzedzić Szweda Teodora Petersona. Tym sposobem Maciej zajął w swoim półfinale piąte miejsce. Polak stracił do Cologny 6,69 s.

Sprint wygrał Rosjanin Nikita Kriukov, wyprzedzając reprezentanta Kazachstanu Alexieja Poltoranina i Szwajcara Gianlucę Colognę. Maciej Staręga został sklasyfikowany na wysokim dziewiątym miejscu.

 

Wyniki sprintu techniką klasyczną (PŚ, Asiago, 21.12.2013 r.)
1. Nikita Kriukov (Rosja)
2. Alexey Poltoranin (Kazachstan)
3. Gianluca Cologna (Szwajcaria)
4. Eldar Roenning (Norwegia)
5. Emil Joensson (Szwecja)
6. Alexander Panzhinskiy (Rosja)
7. Ola Vigen Hattestad (Norwegia)
8. Anton Gafarov (Rosja)
9. Maciej Staręga (Polska)

 

źródło: własne / PAP; foto: Newspix

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;