niedziela, 28 kwietnia 2024r.

Przegrana na koniec roku (multimedia)

Siatkarze KPS Siedlce Banki Spółdzielcze nie sprawili swoim kibicom gwiazdkowego prezentu i dość nieoczekiwanie przegrali gładko ostatni mecz w 2013 roku. W sobotni wieczór za silna okazała się ekipa Stali Nysa.

Siedleccy zawodnicy w ciągu ostatnich dwóch tygodni mieli swoisty maraton siatkarski. Od 7 grudnia rozegrali cztery spotkania (w każdą sobotę i środę), dlatego na piąty mecz wyraźnie zabrakło im świeżości. Od początku byli ociężali i rozkojarzeni, tylko w kilku fragmentach spotkania prezentowali swój normalny poziom. W przeciwieństwie do rywala z Nysy, który stawiał silny opór po drugiej stronie siatki. W szeregach Stali z dobrej strony pokazali się ubiegłoroczni zawodnicy KPS Dawid Bułkowski i Kamil Długosz, szczególnie ten pierwszy walnie przyczynił się do zwycięstwa swojej drużyny. Zagorzali kibice dobrze pamiętali też trenera gości Krzysztofa Wójcika, który w sezonie 2008/2009 prowadził siedlecką Ósemkę w rozgrywkach II ligi.

Mecz lepiej rozpoczęła Stal (3:0). KPS dopiero po pierwszej przerwie technicznej (8:5) zaczynał łapać swój rytm gry i po dobrych zagrywkach Damiana Schulza doprowadził do remisu (po 12). Wyrównana walka trwała krótko, bo po drugiej przerwie (16:15 dla Stali) goście odskoczyli na cztery „oczka” przewagi. Dobra gra w obronie dała gospodarzom jeszcze jeden remis po 23, jednak kolejne akcje wygrała Nysa i objęła prowadzenie w meczu. Początek drugiej partii to ponowna dominacja przyjezdnych, którym pewności dodawały coraz liczniejsze błędy zawodników KPS (8:3). Przy stanie 15:9 na zagrywkę wszedł Schulz i ponownie umożliwił odrobienie części strat (16:14). W końcówce siedlczanie doprowadzili do remisu po 18, ale na nic więcej w tym secie nie było już ich stać. Goście wygrali 25:21, a trzy ostatnie punkty dla KPS padły po autowych zagrywkach Stali. Trzecia partia nie przyniosła zmiany obrazu gry. Początek dla Nysy (8:5, 16:12), zmniejszenie prowadzenia przy serwisach Damiana Schulza (17:16) oraz końcówka dla rywali mimo waleczności KPS (25:22).

Teraz wszystkie kluby czeka dwutygodniowa przerwa w rozgrywkach. KPS Nowy Rok przywita na 5 miejscu w tabeli I ligi. Miejmy nadzieję, że nasi siatkarze szybko zapomną o tym meczu i będą prezentować formę chociażby z początku sezonu. Kolejne spotkanie rozegrają 4 stycznia w Świdniku, natomiast 27 grudnia poznamy plusligowego rywala KPS w Pucharze Polski.

21.12.13, 18:00 – Siedlce (hala ARMS)

I liga: KPS Siedlce Banki Spółdzielcze z Grupy BPS – AZS PWSZ Stal Nysa 0:3 (23:25, 21:25, 22:25)
KPS: 1. Tomasz Kowalski, 2. Paweł Rejowski, 6. Mariusz Pruski, 7. Damian Schulz, 11. Mateusz Przybyła, 17, Mateusz Jasiński i 18. Damian Sobczak (libero) oraz 5. Piotr Milewski, 9. Arkadiusz Żakieta, 15. Karol Rawiak, 16. Tomasz Stańczuk