piątek, 3 maja 2024r.

Szampańskie otwarcie roku

MKK wkroczył w nowy rok pewnym krokiem, zwyciężając z MON-POL Płock 70:36.

Pierwszy w 2014 roku, a zarazem ostatni domowy mecz w grupie A koszykarki z Siedlec rozpoczęły bez kontuzjowanej Katarzyny Salskiej. W piątce zastąpiła ją Agata Chaliburda i była skuteczna w pierwszych minutach spotkania. Centerka miała swój spory udział w osiągnięciu prowadzenia przez MKK. Nie do przecenienia była też postawa Elżbiety Mukosiej, której trójka w ostatniej sekundzie kwarty zapewniła wynik 17:10.

W ten sam sposób (czyt. rzutem za trzy) drugą odsłonę zainicjowała Marta Dobrowolska. Po chwili przykład z koleżanek wzięła Magda Bibrzycka i na tablicy pojawił się rezultat 23:12. Od tego momentu płocczanki zaliczyły przestój, co zostało skrzętnie wykorzystane przez gospodynie. Przy stanie 31:12 dla MKK trener MON-POL poprosił o czas. Przerwa na żądanie nie wpłynęła na obraz gry i podopieczne duetu trenerskiego Arkadiusz Mazurkiewicz – Todor Mollov na półmetku rywalizacji wygrywały 38:17.

W trzeciej kwarcie w grze obu zespołów było sporo niedokładności, co znalazło odzwierciedlenie w niewielkich zdobyczach punktowych. MKK nie zatracił atutów w defensywie i nie pozwolił rywalkom prawie na nic. Trenerzy klubu z Siedlec korzystając z prowadzenia wpuścili na parkiet zawodniczki rezerwowe. Po dwójce jednej z nich – Katarzyny Artych – MKK zakończył kwartę wynikiem 53:25.

Skuteczna Mukosiej w ostatniej odsłonie spotkania robiła różnicę na parkiecie. Na 4 minuty przed końcem meczu siedlczanki osiągnęły 30-punktową przewagę punktową – 61:31. Różnicę udało się powiększyć po trójce Dobrowolskiej. Po końcowej syrenie MKK mógł świętować 14 zwycięstwo z rzędu i rozpoczęcie roku od wygranej 70:36.

04.01.13, 18:00 – Siedlce (hala ARMS)
I liga: MKK Siedlce – MON-POL Płock 70:36 (17:10, 19:7, 15:8, 17:11)

MKK: 21. Elżbieta Mukosiej 16, 10. Magda Bibrzycka 15, 7. Marta Dobrowolska 15, 25. Marta Urbaniak 11, 13. Agata Chaliburda 5, 15. Katarzyna Artych 2, 11. Agnieszka Krzywoń 2, 6. Dominika Paczkowska 2, 24. Dominika Prochenka 2, 31. Lidia Niedzielska

MON-POL: 6. Sylwia Janas 13, 13. Justyna Pytlarczyk 6, 21. Dagmara Moszak 5, 14. Karolina Sikorska 4, 11. Agata Ostrowska 3, 8. Paulina Kutycka 2, 10. Aleksandra Gruchot 2, 4. Patrycja Iwan 1, 19. Anita Trzeciak