sobota, 15 czerwca 2024r.

Powitali rok remisem

Już po raz piąty siedleccy rugbiści powitali Nowy Rok rozegraniem meczu rugby, było to pierwsze spotkanie rozegrane w Siedlcach w 2014 roku, a o 13:15 Daniel Zychowicz zdobył pierwsze w Polsce przyłożenie. Imprezę zorganizował Miejski Klub Rugby.

Na boisku treningowym przy ulicy Gospodarczej stawili się pełnoletni (podstawowy warunek udziału w meczu) zawodnicy Miejskiego Klubu Rugby i Pogoni Siedlce, grupa kibiców, a także ekipa TV Siedlce. Zgodnie z tradycją przybyli podzielili się na dwa zespoły nazwane od koloru koszulek Rekinami (zielone klubu Sale Sharks) i Trutniami (żółto-czarne WFS Siedlce), zabrakło niestety śniegu, ale nie było też mrozu więc miękkie boisko doskonale nadawało się do gry. Czas mecz ustalono na 2 x 20 minut, jak zwykle liczono tylko przyłożenia bez podwyższeń, skrupulatnie odnotowujemy, że pierwszą „piątkę” w Nowym Roku zdobył Daniel Zychowicz dla drużyny „Trutni” o godzinie 13:15. Drużyna ta uzyskała przewagę na początku meczu i na przerwę schodziła z 5 punktowym prowadzeniem. Przerwę wykorzystano na złożenie sobie życzeń noworocznych wsparte toastami wznoszonymi rosyjskim winem gazowanym (wszystkie butelki zostały uprzątnięte). Po zmianie stron padało mniej punktów, a w końcówce „Rekiny” z reprezentantami kraju Adrianem Chróścielem i Maciejem Panasiukiem doprowadziły do remisu 55:55 co w rugby jest zjawiskiem rzadko spotykanym. Najstarszymi zawodnikami na boisku byli Jan Czyż i Wojciech Plichta, obaj z dobrego rocznika 1961.

Kolejna impreza odbędzie się już w bardziej cywilizowanych warunkach (dostęp do szatni i pryszniców), jak bowiem zapewnił rugbistów obserwujący mecz Przewodniczący Rady Miasta Henryk Niedziółka w 2014 roku zostanie oddane do użytku czwarte treningowe boisko Rejonowego Ośrodka Sportu, Rekreacji, Rehabilitacji i Turystyki przeznaczone specjalnie do rugby. Profesjonalne warunki do gry i odpowiednie zaplecze spowodują, że w 2015 roku na noworoczny mecz przybędzie z pewnością więcej sympatyków owalnej piłki zarówno na boisko, jak też na trybuny.

01.01.2014, 13:00, Siedlce
Towarzyski: Rekiny – Trutnie 55:55 (35:40)

Składy i punkty:
Rekiny: Adrian Chróściel 10, Arkadiusz Dziewulski, Cezary Księżopolski 10, Marek Mirosz 10, Maciej Panasiuk 5, Marcin Plichta 5 Wojciech Plichta 5, Grzegorz Pliszka 5, Andrzej Teodorczuk 5
Trutnie: Jan Czyż 25, Jarosław Borkowski, Piotr Gadomski, Marek Kisieliński, Andrzej Kosyl, Marek Ślepowicz 5, Jacek Wierzbicki, Zbigniew Wyrębiak 5, Daniel Zychowicz 20

Rezerwa: Arkadiusz Antoniak, Tomasz Barczak, Krzysztof Kisieliński, Adrian Miałkowski i Bartek Zagalski.

 
źródło: Jacek Wierzbicki, foto: Marta Lipińska

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;