poniedziałek, 6 maja 2024r.

W Świdniku bez dobrego wyniku

Siatkarze KPS Siedlce Banki Spółdzielcze niestety zaczęli rok 2014 tak samo jak zakończyli poprzedni, czyli przegraną w rozgrywkach I ligi siatkówki mężczyzn. Tym razem za mocna okazała się drużyna Avii Świdnik, która wygrała we własnej hali 3:1.

KPS rozpoczął mecz swoją najmocniejszą „szóstką”, po przerwie spowodowanej kontuzją do składu powrócił Radosław Zbierski. Już na początku inauguracyjnej partii siedlecka ekipa osiągnęła kilkupunktową przewagę i spokojnie kontrolowała przebieg seta (8:6, 16:13). Dobrze rozgrywał Piotr Milewski, który w poprzednich sezonach prezentował barwy klubu ze Świdnika. Mocna końcówka KPS dała zwycięstwo 25:18 i pozwalała przypuszczać, że będzie to jednostronne widowisko. Jednak w sporcie nic nie jest pewne, a rywale też nie zamierzali odpuszczać. Kolejna partia była bardziej wyrównana. KPS dwa razy „uciekał” rywalom (8:5, 18:15), ale Avia była czujna i tym razem okazała się lepsza w zaciętej końcówce (26:24).

Trzeci set rozpoczął się od walki punkt za punkt. Dopiero w połowie partii KPS ponownie zaczął powiększać przewagę, która wynosiła nawet cztery „oczka” (20:16). Jednak świdniczanie znowu pokazali, że potrafią grać w nerwowych końcówkach. Najpierw doprowadzili do remisu po 22, a następnie dwa asy serwisowe Wojciecha Pawłowskiego pozbawiły złudzeń naszą drużynę. Przegrana 23:25 wyraźnie podcięła jej skrzydła, bo w czwartej partii nie potrafiła już przeciwstawić się rozpędzonej Avii. Trener Sławomir Gerymski rotował składem, ale nic to nie pomogło. Nerwowa atmosfera powodowała dużo własnych błędów i w konsekwencji przegraną do 19. Tym samym beniaminek ze Świdnika w pełni zrewanżowała się za porażkę na początku fazy zasadniczej w Siedlcach (3:1 dla KPS). Miejmy nadzieję, że są to złe miłego początki i kolejne mecze w roku 2014 będą rozstrzygały się na korzyść KPS.

04.01.14, 18:00 – Świdnik
I liga: ASPS Avia Świdnik – KPS Siedlce Banki Spółdzielcze z Grupy BPS 3:1 (18:25, 26:24, 25:23, 25:19)
Avia: 2. Jakub Guz, 8. Kacper Gonciarz, 9. Wojciech Pawłowski, 13. Jakub Peszko, 15. Michał Stępień, 16. Daniel Szaniawski i 17. Tomasz Głód (libero) oraz Adrian Zalewski
KPS: 5. Piotr Milewski, 7. Damian Schulz, 11. Mateusz Przybyła, 14. Radosław Zbierski, 16. Tomasz Stańczuk, 17. Mateusz Jasiński i 18. Damian Sobczak (libero) oraz 1. Tomasz Kowalski, 2. Paweł Rejowski, 6. Mariusz Pruski, 9. Arkadiusz Żakieta, 15. Karol Rawiak