niedziela, 3 marca 2024r.

Przerwa na Puchar

W 16 kolejce I ligi MKK pauzuje. Nie oznacza to jednak, że koszykarki z Siedlec będą odpoczywać, gdyż w Gdańsku rozegrają mecz IV rundy Pucharu Polski.

Pierwotnie spotkanie miało odbyć się w pierwszej połowie grudnia ubiegłego roku, ale zostało ono przełożone na 7 stycznia. Lepszy z pary AZS Uniwersytet Gdański – MKK Siedlce w kolejnej rundzie zagra z ekstraklasową Energą Toruń (15 stycznia). W meczach ligowych siedlczanki dwukrotnie zdecydowanie pokonały team ze stolicy Kaszub.

Beniaminek z Trójmiasta jest outsiderem ligowej tabeli. AZS UG nie wygrał jeszcze ani jednego spotkania w trwających rozgrywkach. Nie przeszkodziło to gdańszczankom w osiąganiu niezłych wyników w Pucharze Polski, w którym wyeliminowały GTK Gdynia i KKS Olsztyn.


Pauza ligowa MKK pozwoli wyostrzyć sobie apetyty przed ważnymi wyjazdowymi starciami z AZS UMCS Lublin i AZS Uniwersytet Warszawski. Akademickie kluby plasujące się za siedlczankami w najbliższej kolejce rozegrają wyjazdowe spotkania, w których będą faworytami. SMS PZKosz podejmie GTK Gdynia, a w czwartek przedostatni Baton Basket 25 zmierzy się z ostatnim AZS UG.

Harmonogram XVI kolejki I ligi:

8 stycznia (środa)
17:30 KKS Olsztyn – AZS Uniwersytet Warszawski
17:30 SMS PZKosz Łomianki – GTK Gdynia
20:00 MON-POL Płock – AZS UMCS Lublin

9 stycznia (czwartek)
18:00 Baton Basket 25 Bydgoszcz – AZS Uniwersytet Gdański

 

źródło: własne; foto: Maciej Sztajnert

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;