piątek, 3 maja 2024r.

Czas na ekstraklasę!

W meczu IV rundy Pucharu Polski MKK Siedlce rozgromił AZS Uniwersytet Gdański 95:37.

Zdobywanie punktów dla MKK zaczęła wracająca do gry po niegroźnej kontuzji Katarzyna Salska. Po kilku minutach spotkania siedlczanki wyszły na prowadzenie 10:5, ale gospodynie doprowadziły do wyrównania. Pomogła im w tym dobra skuteczność rzutów z półdystansu i dystansu. Remis na tablicy punktowej utrzymywał się jeszcze do stanu 18:18, jednak końcówka kwarty należała do MKK, który zdobył 4 punkty z rzędu.

Serię punktową bez strat własnych siedlczanki kontynuowały w kolejnej ćwiartce. W tym okresie gdańszczanki raziły nieskutecznością i mimo różnych prób wykończenia akcji piłka nie chciała wpaść do kosza. Po celnym rzucie z wyskoku za trzy punkty w wykonaniu Elżbiety Mukosiej MKK wyszedł na prowadzenie 31:18. Akademiczki po kilku minutach niemocy wreszcie zdobyły punkty, ale na niewiele to im się zdało, ponieważ przyjezdne zdobyły 9 punktów po kolei. Druga kwarta została wygrana przez podopieczne duetu trenerskiego Arkadiusz MazurkiewiczTodor Mollov w jednoznacznych rozmiarach – 29:6.

Przy wyniku 51:24 dla MKK rozpoczęła się gra po przerwie. Siedlczanki nie zamierzały odpuścić zaciekłej gry w defensywie, czego efektem były trzy przechwyty Lidii Niedzielskiej w przeciągu minuty. Kolejna trójka autorstwa Mukosiej wyprowadziła liderki I ligi na prowadzenie 60:24. Chwilę później rzutem zza linii 6,75 m popisała się Magda Bibrzycka, a przewaga MKK urosła do 40 punktów. Dominacja siedleckiego teamu nie podlegała dyskusji i przed ostatnią kwartą było 76:30.

W finalnej części meczu w piątce MKK pojawiły się wychowanki klubu Dominika Paczkowska i Dominika Prochenka. Wzorem poprzednich kwart koszykarki z Siedlec dorzucały kolejne punkty, nie ponosząc przy tym strat własnych. Z dobrej strony w ostatnich 10 minutach pokazała się Prochenka, która kilka razy oszukała defensywę AZS. Siedlczankom nie udało się dobić do 100 punktów, ale i tak ich zwycięstwo nie było zagrożone ani przez moment. Efektowny triumf 95:37 sprawił, że już we wtorek 14 stycznia do Siedlec z okazji V rundy Pucharu Polski zawita ekstraklasowa Energa Toruń.

07.01.13, 18:00 – Gdańsk
IV runda PP: AZS Uniwersytet Gdański – MKK Siedlce 37:95 (18:22, 6:29, 6:25, 7:19)
AZS UG: 6. Karolina Formella 8, 15. Aleksandra Lampart 8, 13. Agnieszka Przybytek 7, 5. Marta Cieślicka 5, 14. Agnieszka Golemska 4, 9. Beata Predehl 3, 8. Marta Jachowska 27. Monika Bogucka, 4. Anna Ussorowska, 11. Justyna Wróbel
MKK: 21. Elżbieta Mukosiej 25, 13. Agata Chaliburda 19, 10. Magda Bibrzycka 12, 9. Katarzyna Salska 12, 11. Agnieszka Krzywoń 10, 31. Lidia Niedzielska 6, 7. Marta Dobrowolska 6, 24. Dominika Prochenka 5, 6. Dominika Paczkowska

Awans: MKK Siedlce

Pozostały wynik: Basket Aleksandrów Łódzki – Ślęza Wrocław 72:82