niedziela, 16 czerwca 2024r.

Oficjalne otwarcie siedleckiego Parku Wodnego (fotogaleria)

Najbardziej wyczekiwany obiekt rekreacyjno-sportowy w regionie jakim jest siedlecki aquapark został oficjalnie otwarty. Liczne grono przedstawicieli miasta oraz gości było świadkami barwnych popisów formacji tanecznych z naszego miasta a także pływania synchronicznego, które towarzyszyły  dzisiejszej uroczystości oficjanlego otwarcia i poświęcenie obiektu.

Dziewiąty stycznia 2014 roku to dla Siedlec pamiętna data. Oficjalnie otwarto nowy obiekt służący mieszkańcom do wypoczynku i aktywnego spędzania wolnego czasu. Mamy tu na myśli nic innego jak znajdujący się przy ulicy Jana Pawła II 8 Park Wodny Siedlce.

Gdy na zegarze wybiła 17:00 Naczelnik Gabinetu Prezydenta Grzegorz Orzełowski powitał wszystkich przybyłych na uroczystość  gości, między innymi Prezydenta Miasta Siedlce Wojciecha Kudelskiego wraz z małżonką, wiceprezydentów, radnych miasta z przewodniczącym Henrykiem Niedziółką, starostów, burmistrzów zaprzyjaźnionych miast, rektorów siedleckich uczelni wyższych, Prezesa Związku Pływackiego, Andrzeja Kowalskiego, przedstawicieli firmy Skanska SA, pomysłodawcę  budynku – Jacka Niedźwiedzkiego, wszystkich obecnych przedstawicieli przedsiębiorstw znajdujących się na terenie Siedlec i mieszkańców Ziemi Siedleckiej.

Następnie odbyła się artystyczna prezentacja hali basenowej. Uświetniły ją występy taneczne zespołów Caro Dance i LUZ. Wystąpienia Prezydenta Miasta, prezesa ARMS Mariusza Grudy, Janiny Orzełowskiej z Urzędu Marszałkowskiego, posła Krzysztofa Borkowskiego i innych osób, przeplatane były wspaniałymi pokazami pływania synchronicznego zawodniczek z AZS AWF Poznań.

Nie mogło także zabraknąć uroczystości przecięcia wstęgi i poświęcenia obiektu. W przemowach słów zachwytu i podziękowań nie było końca. „Decyzja była odważna, ale podjęliśmy ją. Robimy wszystko, aby w naszym mieście żyło się godnie”- mówił  Wojciech Kudelski.

Uroczystość zakończyła się poczęstunkiem i możliwością zagrania w bilard czy też kręgle. Wielu osobom ta propozycja przypadła do gustu.

W Aquaparku każdy znajdzie coś dla siebie, albowiem mamy w nim takie atrakcje  jak basen rekreacyjny, brodzik dla dzieci i basen do nauki pływania, basen sportowy, jacuzzi, sauny: sucha i mokra, kręgielnię i stoły bilardowe, sklep z akcesoriami do pływania oraz bufet.

Autorem projektu  i wykonawcami  Parku są:  inż. Jacek Niedźwiedzki i Skanska.

Zapraszamy do korzystania z usług  Parku Wodnego Siedlce. Zarówno młodsi jak i starsi znajdą tu najlepsze dla siebie miejsce do relaksu i rozrywki.

CENNIK PARKU WODNEGO

 

Relację z otwarcia przygotowała Magdalena Zagrodzka

źródło: własne; foto: Michał Michalski

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;