poniedziałek, 29 kwietnia 2024r.

Równa forma Macieja Staręgi

Maciej Staręga (Rawa Siedlce) po raz kolejny dobrze zaprezentował się w zawodach Pucharu Świata. Siedlczanin po raz piąty z rzędu został sklasyfikowany w czołowej dwudziestce biegu sprinterskiego.

Drugi weekend 2014 roku przyniósł zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich w Novym Meście na Morawach. Dzisiaj rywalizowano w sprintach techniką dowolną, w których dobrze spisał się Maciej Staręga.

Maciej Staręga w kwalifikacjach zajął 23. miejsce i tym sposobem awansował do ćwierćfinału. Najlepszy czas uzyskał Rosjanin Siergiej Ustiugow – 2.52,44. Staręga, który w tym sezonie plasował się już w czołowej „10” PŚ w sprincie „łyżwą”, a także dwukrotnie znalazł się w ćwierćfinale tej konkurencji podczas Tour de Ski, stracił do zwycięzcy kwalifikacji 7,37.

W swo­jej serii ćwierć­fi­na­ło­wej Staręga zajął trze­cie miej­sce uzyskując czas 2.57,02 i tracąc do drugiego miejsca dającego awans do półfinału zaledwie 0,12. Ćwierćfinał, w którym startował nasz zawodnik wygrał Fin Martti Jylhae (2.56,68).

W całych dzisiejszych zawodach najlepszy okazał się Sergey Ustiugov z Rosji przed Federico Pellegrino (Włochy) i Alexey Pethukov (Rosja). Maciej Staręga zajął 16 miejsce.

Jutro w Novym Meście sprinty drużynowe stylem klasycznym.