niedziela, 16 czerwca 2024r.

W oczekiwaniu na Politechnikę

Takiego meczu w Siedlcach jeszcze nie było! Po raz pierwszy w meczu o stawkę KPS Siedlce Banki Spółdzielcze zmierzy się z rywalem z PlusLigi. W VI rundzie Pucharu Polski będzie to drużyna AZS Politechnika Warszawska.

Rok 2014 nasi rywale rozpoczęli od dwóch wygranych nad innymi Akademikami z Częstochowy i Olsztyna. Wcześniej zespołowi ze stolicy wiodło się różnie – 6 zwycięstw i 7 porażek daje mu obecnie 7 miejsce w tabeli PlusLigi. Politechnika występuje w najwyższej lidze nieprzerwanie do 2003 roku. Do tej pory nie udało jej się wejść do czołowej „czwórki”, najwyżej była klasyfikowana na 5 miejscu (dwukrotnie w sezonach 2005/2006 i 2010/2011).

Największy sukces ekipa Inżynierów odniosła w Pucharze Challenge. W sezonie 2011/2012 dotarła aż do finału, gdzie po złotym secie uległa innej polskiej drużynie Tytanowi AZS Częstochowa. W obecnym sezonie Politechnika również startowała w Pucharze Challenge, ale szybko odpadła z rozgrywek. Dwukrotnie uległa swojemu pierwszemu rywalowi Fenerbahce Stambuł, które w tym roku prowadzi były trener reprezentacji Polski Daniel Castellani.

Szkoleniowcem stołecznej drużyny jest Jakub Bednaruk. Funkcję trenerską zaczął pełnić niedawno, bo w 2010 roku, ale w meczach sparingowych potrafi jeszcze wybiec na boisko razem z drużyną. Na parkiecie występował na pozycji rozgrywającego, podobnie jak trener KPS Sławomir Gerymski. W karierze zawodniczej grał m.in. w Jastrzębskim Węglu, z którym dwukrotnie wywalczył wicemistrzostwo Polski (2005/2006, 2006/2007). Rok później zdobył mistrzostwo Włoch z drużyną Itas Diatec Trentino. Reprezentował też barwy m.in. Skry Bełchatów, BBTS Bielsko-Biała, Trefla Gdańsk, Czarnych Radom i Politechniki Warszawskiej. W ostatnim z tych klubów w 2010 roku zadebiutował w roli II trenera, a dwa lata później objął posadę I szkoleniowca Inżynierów.

W drużynie Politechniki występuje trzech obcokrajowców. W ostatnich meczach najlepszą dyspozycję zaprezentował Słowak Juraj Zatko. Zawodnicy KPS będą musieli szczególnie uważać na atakujących. Rumun Adrian Gontariu oraz nieobliczalny Paweł Adamajtis na pewno nie przestraszą się wysokiego bloku naszego zespołu. W szeregach przyjezdnych nie zabraknie też byłych reprezentantów Polski. Niejeden kibic siatkówki od razu rozpozna mierzącego 215 cm Marcina Nowaka.

Kadra Politechniki:

Rozgrywający: Juraj Zatko (Słowacja), Maciej Stępień
Przyjmujący: Maciej Pawliński, Artur Szalpuk, Iwan Kolew (Bułgaria), Paweł Kaczorowski
Atakujący: Adrian Gontariu (Rumunia), Paweł Adamajtis
Środkowi: Marcin Nowak, Mateusz Sacharewicz, Przemysław Smoliński, Dawid Gunia
Libero: Michał Potera, Maciej Olenderek

Dotychczasowe pucharowe mecze KPS były bardzo zacięte i kończyły się dopiero po tie-breaku. Teraz rywal jest z wyższej półki, ale nasi siatkarze nie mają już nic do stracenia. Zatem w środowy wieczór wszystkich kibiców czeka na pewno siatkarskie widowisko.

VI runda Pucharu Polski:

15 stycznia (środa)
19:00 KPS Siedlce Banki Spółdzielcze z Grupy BPS – AZS Politechnika Warszawska
MKS Będzin – AZS Częstochowa
BBTS Bielsko-Biała – Transfer Bydgoszcz
LOTOS Trefl Gdańsk – Effector Kielce

 

źródło: własne; foto: Tomasz Adamaszek, www.azspw.com

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;