czwartek, 2 maja 2024r.

Perfekcja w czystym wydaniu (fotogaleria)

Koszykarki z Siedlec zakończyły rywalizację w grupie A I ligi z kompletem zwycięstw. W ostatnim meczu pierwszej fazy rywalizacji MKK wygrał w Warszawie z AZS UW.

Siedlczanki nie planowały przerywać swojej perfekcyjnej passy. Akademiczki nie mogły pochwalić się tak dobrym rekordem zwycięstw, ale także od dawna nie zaznały porażki. AZS wykorzystał brak skuteczności przyjezdnych i objął prowadzenie 8:2. Po celnym rzucie Moniki Radomskiej gospodynie wygrywały 14:9 na zakończenie pierwszej kwarty.

Po rzutach osobistych wracającej po kontuzji Magdy Bibrzyckiej przewaga warszawianek zmalała do trzech punktów. Ta sam zawodniczka po lay-upie doprowadziła do remisu 15:15. Wprowadzona w drugich 10 minutach Agata Chaliburda była skuteczna, ale przy okazji łapała faule, których uzbierała aż 4. Po trójce Marty Dobrowolskiej MKK wyszedł na prowadzenie 22:18. Marta Urbaniak w ten sam sposób poprawiła rezultat na 26:21. Na koniec połowy siedlczanki dołożyły jeszcze dwa oczka do wyniku i schodziły na przerwę przy wyniku 28:21.

Seria punktowa Elżbiety Mukosiej na początku trzeciej ćwiartki umocniła MKK na prowadzeniu (32:21). Przy wyniku 34:25 w przeciągu kilku sekund trzecim i czwartym przewinieniem została ukarana Urbaniak i trenerzy zmuszeni byli zdjąć ją z parkietu. Nerwową sytuację na parkiecie uspokoiła Lidia Niedzielska, trafiając zza linii 6,75 m. Świetna postawa w defensywie lidera tabeli pozwoliła zbudować 17-punktową różnicę.

Przed ostatnią kwartą MKK prowadził 47:31. Dominika Jankowska rzutem za 3 zmniejszyła przewagę siedlczanek, ale szybka odpowiedź Urbaniak rozwiała marzenia akademickiego klubu o dobrym wyniku. Po celnym rzucie spod kosza Mukosiej różnica między zespołami urosła do rekordowych 21 punktów (56:35). Kolejne minuty obfitowały w skuteczną grę siedlczanek, zarówno w obronie jak i w ataku. Szesnaste ligowe zwycięstwo z rzędu w rozmiarze 67:48 stało się faktem.

19.01.14, 15:00 – Warszawa
I liga: AZS Uniwersytet Warszawski – MKK Siedlce 48:67 (14:9, 7:19, 10:19, 17:20)
AZS UW: 16. Magdalena Romanek 12, 8. Dominika Jankowska 10, 11. Monika Bieniek 8, 14. Agnieszka Lichomska 2, 18. Marzena Marciniak 6, 12. Izabella Tkacz 4, 13. Justyna Owczarek 2, 21. Monika Radomska 2, 15. Katarzyna Sobczyńska 1, 55. Sylwia Zabielewicz 1, 10. Anna Łapińska, 4. Agata Opolska
MKK: 13. Agata Chaliburda 11, 21. Elżbieta Mukosiej 11, 25. Marta Urbaniak 11, 31. Lidia Niedzielska 10, 14. Małgorzata Jurkowska 8, 7. Marta Dobrowolska 6, 10. Magda Bibrzycka 4, 11. Agnieszka Krzywoń 4, 9. Katarzyna Salska 2