wtorek, 18 czerwca 2024r.

Weterani zamknęli sezon

Na Noworocznej imprezie w Hotelu Hetman weterani WFS Siedlce z Miejskiego Klubu Rugby podsumowali kolejny ciekawy sezon i poznali plany startowe na rok 2014.

Po symbolicznym powitaniu Nowego Roku odbyło się podsumowanie sezonu 2013 komentowane na bieżąco przez uczestników. Zawodnicy WFS Veterans wzięli udział w jedenastu imprezach międzynarodowych, krajowych i lokalnych, zagrali m.in. na czterech turniejach: Mistrzostwach Polski Weteranów w Sopocie (III miejsce), Europejskim Festiwalu w Esztergom (na tej imprezie nie było zwycięzców ani pokonanych, każdy zespół zagrał po prostu cztery mecze), „Honey Cup” w Siedlcach (III miejsce) oraz „Karpacka Jesień” we Lwowie (II miejsce). Najważniejszą imprezą był II Europejski Festiwal Weteranów w węgierskim Esztergom, tam na specjalnym posiedzeniu Zarząd European Veteran Rugby Association przyznał Miejskiemu Klubowi Rugby prawa do organizacji IV Festiwalu w 2017 roku w Siedlcach.

W sezonie 2014 najważniejszą imprezą krajową będą IV Mistrzostwa Weteranów planowane w Siedlcach na 31 maja, zaś międzynarodową wyjazd na turniej „Odesska Fala” w dniach 14-19 maja. W drugim półroczu w Siedlcach zostanie rozegrany trzeci turniej „Honey Cup”, zespół  czeka też wyjazd na turniej „Karpacka Jesień” do Lwowa.

Po raz trzeci wyróżniono najbardziej aktywnych członków WFS Siedlce Veterans, pierwsza piętnastka przedstawia się następująco: 15. Zbigniew Wyrębiak, 14. Marek Ślepowicz, 13. Dariusz Jaroszewicz, 12. Jan Czyż, 11. Marta Lipińska, 10. Paweł Kuligowski, 9. Tomasz Radzikowski, 8. Ireneusz Gręziak, 7. Tomasz Barczak, 6. Krzysztof Kisieliński, 5. Bartek Zagalski, 4. Grzegorz Pliszka, 3. Andrzej Kosyl, 1. Wojciech Plichta i Jacek Wierzbicki. Ogółem w meczach i treningach zespołu w roku 2014 uczestniczyło 44 zawodników. Nagrody wręczał Bogusław Olszewski, kapitan drużyny mistrza Polski weteranów – Lechii Gdańsk.

 

źródło i foto: Jacek Wierzbicki

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;