niedziela, 21 kwietnia 2024r.

Można się przyzwyczaić

Ostatnim rywalem KPS przed turniejem finałowym Pucharu Polski będzie Effector Kielce. Po raz drugi w przeciągu kilku dni do Siedlec zawita team z PlusLigi. Do takich wizyt łatwo się przyzwyczaić…

Trenerem PlusLigowca jest Dariusz Daszkiewicz, który w przeszłości był czynnym zawodnikiem, a jednym z jego sukcesów w karierze trenerskiej jest wprowadzenie klubu z Kielce z II ligi do ekstraklasy. W pierwszych rozgrywkach po awansie kielczanie utrzymali się w najwyższej klasie rozgrywkowej po barażu, natomiast dwa kolejne sezony zakończyli na 7 miejscu. Aktualnie Effectora po 14 rozegranych meczach plasuje się na 10 pozycji w tabeli z dorobkiem 12 punktów.

W kolejce poprzedzającej mecz VII rundy PP Effector przegrał 1:3 z AZS Olsztyn. Z kolei w pucharowej drabince wcześniejszym przeciwnikiem kielczan był LOTOS Trefl Gdańsk. Team z województwa świętokrzyskiego wygrał 3:2, a MVP zawodów został atakujący Sławomir Jungiewicz.

Kadra Effectora:
Rozgrywający: Piotr Adamski, Piotr Lipiński, Nikodem Wolański;
Przyjmujący: Adrian Buchowski, Krystian Lisowski, Piotr Orczyk, Cristian Poglajen (ARG), Adrian Staszewski;
Atakujący: Sławomir Jungiewicz, Bruno Romanutti (ARG);
Środkowi: Mateusz Bieniek, Dawid Dryja, Łukasz Polański, Mariusz Wacek;
Libero: Bartosz Kaczmarek, Bartosz Sufa

KPS już w meczu z Inżynierami napisał kawał dobrej historii. Teraz przyjdzie pora, aby wzbogacić ją o kolejny spektakularny rozdział. Zaproszenie na halę w środowy wieczór chyba wydaje się zbędne, bo nikt nie pozwoli sobie na przegapienie pucharowego boju.

22.01.14, 19:00 – Siedlce (hala ARMS)
VII runda Pucharu Polski: KPS Siedlce Banki Spółdzielcze z grupy BPS – Effector Kielce

 

źródło: własne; foto: Michał Jamorski / Effector Kielce

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;