czwartek, 2 maja 2024r.

Inna grupa, ten sam rezultat (fotogaleria)

MKK rozpoczął zmagania w grupie C od zwycięstwa 69:60 z Ostrovią Ostrów Wielkopolski.

Po serii meczów obfitujących w emocje i nerwy trener Todor Mollov zmuszony był do spędzenia kilku dni w szpitalu w celu podreperowania swojego zdrowia. Na szczęście pierwszy mecz w grupie mistrzowskiej koszykarki z Siedlec mogły rozpocząć już z nim na ławce trenerskiej. MKK szybko osiągnął przewagę (4:0), ale seria punktowa Ostrovii odwróciła wynik na korzyść przyjezdnych. Punkty Marty Urbaniak sprawiły, że na tablicy pojawił się remis 8:8. Po fragmencie wyrównanej walki świetna asysta Lidii Niedzielskiej wykończona przez Elżbietę Mukosiej dała siedlczankom prowadzenie 16:12. Skuteczna passa rzutowa (m.in. dwie trójki z rzędu) pozwoliły MKK powiększyć przewagę (26:16). Po 10 minutach siedlczanki prowadziły 26:19.

Ostrovia zaczęła drugą kwartę od akcji 2+1 Agnieszki Misiek. Koszykarki z Siedlec momentalnie uspokoiły sytuację i powróciły do 10-punktowego prowadzenia (34:24). W połowie drugiej odsłony meczu znowu dała o sobie znać Misiek i ostrowianki odrobiły cztery oczka. Czas trenerów MKK i skuteczność Marty Dobrowolskiej dały prowadzenie 40:28. Gorszą informacją niż rosnąca różnica między zespołami było czwarte przewinienie Agnieszki Krzywoń. Do przerwy siedlczanki wygrywały 42:30.

W ostatnich sekundach drugiej kwarty Urbaniak nie wykończyła solowej akcji. Podziałało to mobilizująco na kapitan MKK, co było widoczne w trzeciej kwarcie. Ostrovia zmniejszyła niewielką część strat, jednak przewaga siedlczanek była bezpieczna. Nie był to ładny fragment meczu, ponieważ więcej niż udanych akcji było przewinień. Przy wyniku 50:43 za piąty faul parkiet opuściła Krzywoń. Chwilę później Urbaniak pokarała rywalki trójką, następnie została sfaulowana przy kolejnej próbie rzutu zza linii 6,75 metra i przed ostatnią kwartą MKK prowadził 55:46.

Na rzut Agaty Krygowskiej w pierwszych minutach kwarty numer cztery odpowiedziała Katarzyna Salska (57:48). Akcja 2+1 Bibrzyckiej dała MKK prowadzenie 60:48. Trójka Krygowskiej nieco zbliżyła do siebie oba zespoły, ale po celnych rzutach Salskiej spod kosza na 5 minut przed końcem spotkania siedlczanki wygrywały 64:51. Trójka Urbaniak chwilę po zejściu z parkietu za faule Mukosiej ostatecznie rozstrzygnęła losy meczu. Siedlczanki zanotowały przestój przy wysokim prowadzeniu, który jednak nie miał wpływu na ich zwycięstwo 69:60.

26.01.14, 17:00 – Siedlce (hala ARMS)
I liga: MKK Siedlce – Ostrovia Ostrów Wielkopolski 69:60 (26:19, 16:11, 11:16, 14:14)
MKK: 25. Marta Urbaniak 23,10. Magda Bibrzycka 18, 21. Elżbieta Mukosiej 8, 7. Marta Dobrowolska 6, 9. Katarzyna Salska 6, 14. Małgorzata Jurkowska 4, 31. Lidia Niedzielska 4, 13. Agata Chaliburda, 11. Agnieszka Krzywoń
Ostrovia: 10. Magdalena Parysek 20, 6. Katarzyna Trzeciak 13, 9. Agnieszka Misiek 11, 11. Agata Krygowska 8, 14. Małgorzata Czaska 4, 15. Karolina Kaczmarek 2, 8. Edyta Mielczarek 2, 16. Małgorzata Kudłak, 13. Sandra Nowicka