piątek, 3 maja 2024r.

Ratajczak ustrzelił Polonię (fotogaleria)

Piłkarze Pogoni Siedlce wygrali w meczu sparingowym z Polonią Warszawa 2:1.

Spotkanie z Polonią było rozgrywane w bardzo trudnych warunkach atmosferycznym. Drużyna gości dobrze weszła w ten mecz. Już w drugiej minucie Michał Strzałkowski po akcji prawą stroną dograł do Mateusz Sołtysa, a ten strzałem w długi róg pokonał Piotra Antoszczuka. W dalszej części meczu siedlczanie próbowali kreować akcje ofensywne, jednak Polonia dobrze je przerywała i wyprowadzała groźne kontry. W drużynie Pogoni dobrą okazję na zdobycie gola miał Krystian Wójcik, ale jego uderzenie obronił golkiper z Warszawy.

Od początku drugiej połowy biało-niebiescy grali coraz lepiej. W 55 minucie Bartosz Tarachulski po indywidualnej akcji prawą stroną dograł futbolówkę wzdłuż bramki, a tam z bliskiej odległości do sieci wpakował ją Jarosław Ratajczak. W 66 minucie Dawid Klepczyński dobrze zagrał do Marcina Kruczka, ale ten mając przed sobą tylko bramkarza trafił wprost w niego. Trzy minuty później podopieczni Daniela Purzyckiego wyszli na prowadzenie. Kamil Dmowski zacentrował z rzutu rożnego w pole karne, tam defensorzy Polonii wybili piłkę wprost pod nogi Ratajczaka, który mocnym strzałem z pierwszej piłki nie dał szans na udaną interwencję bramkarzowi. W dalszej części meczu więcej bramek nie padło i Pogoń ostatecznie wygrała 2:1.

W barwach Pogoni całe spotkanie rozegrał testowany napastnik Śląska Wrocław Jakub Więzik.

Następne spotkanie siedlczanie rozegrają w sobotę 1 lutego o godzinie 12 w Siedlcach z Pogonią Grodzisk Mazowiecki.

29.01.14, 12:10 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Sparing: Pogoń Siedlce – Polonia Warszawa 2:1 (0:1)

Bramki: Jarosław Ratajczak 55, 69 – Mateusz Sołtys 2

Pogoń: Piotr Antoszczuk (46 Karol Budzikur) – 8. Robert Kwiatkowski (46, 16. Łukasz Wójcik), 7. Daniel Dybiec, 23. Mateusz Urbański (46, 22. Damian Guzek), 15. Jarosław Ratajczak – 20. Łukasz Zaniewski (46, 17. Bartosz Tarachulski), 11. Adrian Dziubiński (31, 23. Kamil Dmowski), 18. Samuelson Odunka, 19. Krystian Wójcik (46, 14. Wojciech Wocial), 5. Hubert Tomalski (60, 9. Piotr Kosiorowski) – 3. Jakub Więzik

Polonia: (I połowa) Paweł Błesznowski – Kacper Lachowicz, Damian Maleszyk, Adam Grzybowski, Adeniyi Lekan Musbau – Dominik Lemanek, Adrian Ligienza, Piotr Tyburski, Mateusz Gliński – Michał Strzałkowski, Mateusz Sołtys. (II połowa) Michał Brudnicki – Mateusz Podgórski, Aleksander Fogler, Adrian Zawadka, Dawid Klepczyński – Gerard Boruń, Wojciech Antczak, Nazar Litun, Marcin Kruczyk, Bartłomiej Walewski – Rasaq Adebola Bamgboye