poniedziałek, 6 maja 2024r.

Wygrany tie-break w Ostrołęce

W 19 kolejce I ligi siatkówki KPS Siedlce Banki Spółdzielcze zmierzył się na wyjeździe z Pekpolem Ostrołęka. Po bardzo wyrównanym meczu nasi zawodnicy przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

KPS dobrze rozpoczął czwartkowe spotkanie. Już na pierwszej przerwie technicznej osiągnął trzypunktową przewagę, którą stale powiększał (16:9, 20:11). Jednak od stanu 22:13 gospodarze zaczęli odrabiać straty, czym na pewno podbudowali morale przed dalszą częścią meczu. Inauguracyjny set ostatecznie zakończył się zwycięstwem siedlczan 25:19. Natomiast druga partia była przeciwieństwem pierwszej. Tym razem to Pekpol od początku dyktował warunki (8:5, 16:11). W końcówce KPS zdołał dojść rywala na dwa punkty (20:18), ale „ostatnie słowo” należało do miejscowych (25:20).

W trzeciej partii nasza drużyna utrzymywała niewielką przewagę (8:6). Dopiero po drugiej przerwie technicznej (16:13) zaczęła „uciekać” rywalom. Do zwycięstwa 25:18 walnie przyczynili się Damian Schulz oraz Tomasz Stańczuk. Po kolejnej zmianie stron gra się wyrównała. Przez cały set wynik oscylował wokół remisu (8:7, 16:15 dla Pekpolu). Walka punkt za punkt doprowadziła do rozstrzygnięcia dopiero w grze na przewagi. Więcej „zimnej krwi” zachowali miejscowi i wyrównali stan meczu (29:27). W tie-breaku wyraźny sygnał do ataku dał Mateusz Jasiński, aplikując rywalom dwa asy serwisowe (4:2 dla KPS). Gospodarze nie dali się jednak wyprowadzić z równowagi i ponownie wyszli na prowadzenie (8:6). Tym razem podopieczni trenera Sławomira Gerymskiego okazali się lepsi w nerwowej końcówce i wykorzystali drugą piłkę meczową (16:14).

Następny ligowy mecz siatkarze KPS rozegrają w Siedlcach. 6 lutego podejmą Camper Wyszków, a prosto z hali ARMS derby Mazowsza będzie transmitować ogólnopolska telewizja OrangeSport.

30.01.14, 18:00 – Ostrołęka (hala im. Arkadiusza Gołasia)
I liga: Energa Pekpol Ostrołęka – KPS Siedlce Banki Spółdzielcze z Grupy BPS 2:3 (19:25, 25:20, 18:25, 29:27, 14:16)