niedziela, 5 maja 2024r.

Remis Pogoni

Podopieczni Daniela Purzyckiego zremisowali 2:2 z Pogonią Grodzisk Mazowiecki, chociaż do przerwy siedlczanie przegrywali 0:2.

Do meczu Pogoniści przystąpili bez kontuzjowanego od jakiegoś czasu Marcina Stromeckiego i narzekających na urazy Jacka Kozaczyńskiego juniora, a także Wojciecha Wociala. Okazję pokazania się otrzymali po raz drugi Jakub Więzik oraz Alirou Nsangou i powracający po kontuzji Piotr Krawczyk.

Pierwsza połowa w wykonaniu siedleckiej Pogoni nie wyglądała za dobrze. Mimo, że to biało-niebiescy byli faworytem tego meczu, to goście w pierwszej połowie strzelili dwa gole. Po kwadransie ze środka pola piłkę otrzymał Marcin Gregorowicz i pokonał siedleckiego bramkarza. Pięć minut później na 2:0 podwyższył testowany w grodziskiej Pogoni pomocnik Sebastian Czapa, który wykorzystał podanie innego testowanego – Daniela Kraski. Gospodarze w tym meczu nie potrafili poważniej zagrozić bramce Pawła Waśkowa, a momentami to III-ligowiec przeważał na boisku.

W drugiej odsłonie siedlczanie po kilku korektach w składzie o wiele lepiej zaczęli sobie radzić na boisku. Znów po 15 minutach od wznowienia gry padła bramka, lecz tym razem dla Pogoni siedleckiej. Marcin Paczkowski wypuścił Jakuba Więzika na wolne pole, a ten skierował piłkę do bramki. Kilka minut później biało-niebiescy znów zdobyli gola. Testowany Kameruńczyk Alirou Nsangou dośrodkował piłkę z lewej strony w pole karne, tam bardzo dobrze zgrał ją Bartosz Tarachulski, a Adrian Dziubiński z bliskiej odległości doprowadził do wyrównania. Siedlczanie mogli ten mecz wygrać, ale Łukasz Zaniewski trafił w słupek.

Następny mecz Pogoniści rozegrają za tydzień w sobotę, a przeciwnikiem będzie Legia II Warszawa. W zależności od warunków atmosferycznych znane będzie miejsce rozegrania sparingu.

01.02.14, 12:10 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Sparing: Pogoń Siedlce – Pogoń Grodzisk Mazowiecki 2:2 (0:2) Widzów: 20

Bramki: Jakub Więzik 60, Adrian Dziubiński 69 – Marcin Gregorowicz 15, Sebastian Czapa 20

Pogoń S.: Piotr Antoszczuk (46 Karol Budzikur) – 18. Łukasz Wójcik (46, 6. Robert Kwiatkowski), 7. Daniel Dybiec (46, 7. Mateusz Urbański), 22. Przemysław Rodak (54, 18. Bartosz Tarachulski), 14. Jarosław Ratajczak (46, 18. Damian Guzek) – 6./3. Piotr Krawczyk (70, 14. Jarosław Ratajczak), 9. Piotr Kosiorowski (46, 11. Marcin Paczkowski), 4. Krystian Wójcik (46, 4. Alirou Nsangou), 13. Jakub Więzik (63, 20. Łukasz Zaniewski), 5. Hubert Tomalski (46, 5. Adrian Dziubiński) – 20. Łukasz Zaniewski (46, 5. Adrian Dziubiński)

Pogoń G. M.: Paweł Waśków – Tomasz Kołodziejski, zawodnik testowany, Jakub Gnoiński, Piotr Maślanka – Daniel Kraska, Łukasz Gołka, Jakub Kołaczek, Sebastian Czapa, Marcin Gregorowicz – Tomasz Feliksiak. W II połowie grali także: Rafał Dwórzyński, Maciej Kurowicki, Damian Rakoczy, Michał Feliksiak, Daniel Pałuba, Mateusz Pałuba, Marcin Kraska, Konrad Perzyna, Noheem Madariola Jaiyesimi, zawodnik testowany